Promienniki ciepła na podczerwień to nowoczesna technologia zyskująca coraz większą popularność na naszym rynku. Nic w tym dziwnego, ponieważ działanie tych urządzeń niesie za sobą wiele korzyści. Doskonały komfort grzewczy, efektywne i funkcjonalne działanie, właściwości prozdrowotne, a to wszystko w ekonomiczny i ekologiczny sposób. Promienniki podczerwieni to urządzenia zdecydowanie warte uwagi.

Promienniki podczerwieni – sposób działania

Zjawisko podczerwieni wykorzystywane jest przez człowieka od wielu lat. Na początku podczerwień znalazła zastosowanie w wojskowych systemach nawigacyjnych. Jednak z biegiem lat podczerwień była wykorzystywana w wielu innych dziedzinach naszego życia, a nawet w produktach użytku codziennego – chyba każdy z nas pamięta telefony z opcją przesyłania danych na podczerwień.

Jej działanie zostało również wykorzystane w innowacyjnych urządzeniach, jakimi są promienniki ciepła na podczerwień. Promiennik podczerwieni to takie przenośne słońce, gdyż działa na podobnej zasadzie – emituje krótkie fale podczerwone, które mają za zadanie ogrzać wszystkie obiekty w swoim zasięgu. Błogie ciepło ogrzeje nas, a dodatkowo podniesie temperaturę mebli, ścian czy posadzek, co również wpływa na odczuwalny komfort cieplny. W przeciwieństwie do tradycyjnych systemów grzewczych, promienniki podczerwieni nie podnoszą temperatury powietrza. Dzięki takiemu rozwiązaniu unikniemy przegrzania i dusznego powietrza, a zyskamy optymalne i przyjemne ciepło. Kolejną innowacją jest sposób działania – do tej pory musieliśmy poświęcić dużo czasu na rozpalanie i nieustanne dokładnie do ognia. W przypadku promienników podczerwieni sprawa wygląda zupełnie inaczej, ponieważ urządzenia te wystarczy tylko włączyć, a one zapewnią nam ciepło w kilka sekund. Warto również wspomnieć, że promienniki ciepła działają dzięki wykorzystaniu energii elektrycznej, co w połączeniu z panelami fotowoltaicznymi pozwala nam uzyskać praktycznie darmowe ogrzewanie. Decydując się na promienniki podczerwieni, unikniemy też emisji szkodliwych spalin, co korzystnie wpłynie nasze zdrowie i środowisko. Warto wspomnieć też o tym, że ten rodzaj promieniowania pozytywnie wpływa na nasze zdrowie – wspiera działanie układu krwionośnego czy regenerację tkanek miękkich.

Elektryczne promienniki to nowoczesny sposób na ogrzewanie, dzięki któremu zyskamy niesamowity komfort grzewczy oraz nowe możliwości.

Promienniki podczerwieni w Twoim domu do ogrzewania tarasu czy balkonu

Promienniki ciepła wbrew pozorom doskonale sprawdzą się w naszym domu. Ogrzewanie z użyciem podczerwieni nie może zastąpić tradycyjnych systemów grzewczych, jednak może być ich dodatkiem, który pozytywnie wpłynie na nasze finanse i ułatwi życie.

Czasami zdarza nam się rozpalać w piecu tylko ze względu na konieczność ogrzania jednego miejsca. Świetnym przykładem będzie tu łazienka – nikt z nas nie lubi kąpieli w chłodzie. Tym bardziej, gdy mamy dzieci, musimy zadbać o odpowiednie warunki do ich kąpieli. W takich sytuacjach jesteśmy zmuszeni do włączenia ogrzewania nawet poza sezonem grzewczym, co odbija się na naszych finansach. Promiennik podczerwieni to urządzenie, które działa tylko w konkretnym miejscu. A więc chcąc uzyskać trochę ciepła w jednym pomieszczeniu, możemy po prostu uruchomić promiennik podczerwieni bez konieczności ogrzewania całego domu.

Promienniki ciepła doskonale sprawdzą się również w pomieszczeniach, które z reguły nie są ogrzewane, a za przykład mogą posłużyć tu garaż czy komórka. Majsterkowanie przy aucie często jest niemożliwe, gdy temperatura za oknem spada poniżej zera. W takim wypadku promiennik elektryczny zapewni nam optymalne ciepło, a praca w garażu będzie czystą przyjemnością.

Promienniki ciepła z powodzeniem ogrzeją nas podczas chłodnych wieczorów na tarasie czy balkonie. Działanie promienników podczerwieni pozwala na użycie ich na zewnątrz bez żadnych strat cieplnych. Wszystko to sprawia, że promienniki ciepła zapewnią taki sam doskonały komfort cieplny bez względu na panująca pogodę. Ogrzewanie na podczerwień umożliwia korzystanie z tarasu nawet przez cały rok, bez obaw o zmarznięcie.

Artykuł powstał przy współpracy z http://irsystem.pl/

Facebook Comments Box

Jeden komentarz

  1. trochę mi to przypomina działanie mikrofalówki tylko w innych częstotliwościach a jednak rodzi się pytanie o bezpieczeństwo, wpływ na zdrowie i ewentualnie na otoczenie w którym jest stosowane, czy ktoś to przebadał? porównanie do promieniowania pilota tv to tak jak gdyby porównanie zderzenia czołowego z komarem gdy mówimy o tirze… a może się mylę?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *