Oczyszczacze powietrza marki Sharp są niekwestionowanym liderem.
Największymi ich zaletami są:

  • Większość modeli pełni rolę oczyszczacza, nawilżacza i jonizatora powietrza.
  • Wysokiej jakości system filtracyjny.
  • Długa żywotność filtrów (5 lat).
  • Bardzo cicha oraz energooszczędna praca.
  • Optymalny stosunek jakości do ceny.
  • Dokładnie przebadana technologia Plasmacluster.

Poniżej przedstawiamy opis jednego z najbardziej popularnych modeli marki Sharp.

Oczyszczacz powietrza Sharp KC-D40EUW

Oczyszczacz powietrza Sharp sprawdzi się w pomieszczeniach o powierzchni do 26 m². Jego wydajność kształtuje się na poziomie 216 m³/h. Generator Plasmacluster High-Density 7000, za pomocą dodatnio i ujemnie naładowanych jonów pozbywa się chorobotwórczych patogenów, bakterii, wirusów czy pleśni.

Sposób filtrowania powietrza

1 Filtr wstępny – służy do zatrzymywania większych zanieczyszczeń takich jak pyłki kurzu, włosy czy sierść. Swoją pracą odciąża pozostałe filtry i tym samym przedłuża ich żywotność.
2 Filtr węgla aktywnego – jego zadaniem jest neutralizacja nieprzyjemnych zapachów oraz usuwanie zanieczyszczeń gazowych takich jak lotne związki organiczne.
3 Filtr HEPA H13 – zajmuje się usuwaniem bakterii, alergenów, roztoczy, pleśni i groźnych składników smogu (pyły zawieszone PM10 i PM2.5).
4 Filtr nawilżacza – odpowiada za zatrzymywanie osadu znajdującego się w wodzie.
5 Jonizator Plasmacluster – walczy z wirusami oraz cząsteczkami o wielkości nawet 0,01 mikrona.

Odpowiedni mikroklimat w pomieszczeniu

Oczyszczacz Sharp D40-EUW pełni także rolę nawilżacza powietrza. Dzięki tej funkcji suche powietrze nie będzie powodować już zatkanego nosa czy “porannego kataru”. Funkcja nawilżania działa na podstawie trzech elementów: higrometr – sprawdza poziom wilgotności, filtr nawilżacza – usuwa kamień i osad z wody służącej do nawilżania, zbiornik na wodę. Dodatkowo latem nawilżacz ochłodzi nieco pomieszczenie.

Technologia Plasmacluster 

Oczyszczacz został wyposażony w generator jonów Plasmacluster High Density 7000. Urządzenie podczas jonizacji uwalniania dodatnie i ujemne jony, które eliminują do 27 gatunków mikroorganizmów chorobotwórczych. Od opracowania technologii w 2000 roku, generatory jonów Plasmacluster poddane zostały licznym ulepszeniom. Udoskonalono system elektrod, osiągnięto bardziej kompaktowe rozmiary, ograniczono zużycie energii i zwiększono ilość generowanych jonów. Jest to specjalistyczne urządzenie generujące jony Plasmacluster w wysokich stężeniach, unieszkodliwiają one wirusy unoszące się w powietrzu, ograniczają wzrost grzybów pleśniowych na powierzchniach oraz niwelują nieprzyjemne zapachy jakimi przesiąkają zasłony i meble. Technologia Plasmacluster posiada dużo zalet, które są szeroko znane, a produkty, które ją wykorzystują są wysoko cenione.

Komfortowe sterowanie

Sharp KC-D40EUW posiada wszystko czego potrzebujesz, aby jego użytkowanie było niezwykle komfortowe. Sterować urządzeniem można za pomocą panelu kontrolnego. Na nim umieszczony został wskaźnik czystości powietrza, który informuje nas o aktualnej jakości powietrza w pomieszczeniu. Natomiast wskaźnik konserwacji filtrów poinformuje nas o konieczności ich wyczyszczenia. Informacji o pracy nawilżacza i aktualnym poziomie nawilżenia dostarczy nam wskaźnik wilgotności powietrza. W trybie manualnym można ustawić jedną z trzech dostępnych prędkości: niską, średnią lub wysoką. Tryb automatyczny samodzielnie dostosowuje optymalne ustawienia do warunków obecnie panujących w pomieszczeniu. Pomocną funkcją może się także okazać blokada rodzicielska, dzięki której można uniemożliwić zmianę istniejących już ustawień.

Podsumowanie – Oczyszczacze powietrza Sharp

Marka Sharp jest niekwestionowanym liderem na rynku oczyszczaczy powietrza. Ich produkty odznaczają się bardzo wysoką skutecznością w działaniu. Większość oferowanych modeli pełni jednocześnie aż trzy funkcje: oczyszcza, nawilżacza i jonizuje powietrze. Mnogość i różnorodność oferowanych produktów sprawiają, że każdy znajdzie idealne urządzenie odpowiadające indywidualnym preferencjom.

Artykuł powstał we współpracy z GoodAIR.pl

Facebook Comments Box

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *