MBST podbija świat medycyny. Co jakiś czas zmagasz się z bólem stawów, kręgosłupa, czy kości? Bierzesz tabletkę przeciwbólową i zapominasz o problemie. Niestety tylko na chwilę. Tego rodzaju dolegliwości nie wolno bagatelizować – zaniedbane mogą bowiem doprowadzić do zwyrodnień. Pomocna w takich sytuacjach może okazać się na przykład terapia rezonansem magnetycznym MBST, która podbija świat medycyny.

Znakomite efekty

Dlaczego terapia MBST cieszy się tak ogromnym zainteresowaniem? Bo w krótkim czasie przynosi doskonałe efekty. Poza tym jest to nieinwazyjna, bezbolesna metoda wpływająca na zaburzone funkcje komórek lub grup komórek. Za jej sprawą aktywuje się procesy metaboliczne w organizmie i wyzwala procesy regeneracji.

W jaki sposób działa?

Terapię prowadzi za pomocą specjalnego urządzenia, które wytwarza pole elektromagnetyczne działające na chorą okolicę. W ciele bowiem dochodzi do identycznego ustawienia się jąder atomów wodoru, które potem są obracane impulsami radiowymi za pomocą specjalnie dopasowanej do pacjenta sekwencji leczniczej o kąt 180 stopni (spin jądra). Kolejna faza to powrót impulsu do początkowego poziomu energii. Ta z kolei przekazywana jest do odpowiedniej tkanki, wyzwalając pożądane biofizyczne procesy. Dzięki regeneracji tkanki chrzęstnej lub kostnej bóle ulegają wyraźnemu złagodzeniu na długi czas lub ustępują, a funkcjonowanie i ruchomość zostają przywrócone.

Indywidualnie dla każdego pacjenta

Do podjęcia terapii kwalifikuje lekarz ortopeda bądź rehabilitant. W przypadku nawracających bólów konieczna jest więc wizyta u medyka. W zależności od rodzaju schorzenia, a także stopnia zaawansowania, specjalista zaleci choremu pięć, siedem bądź dziewięć godzin leczenia tą metodą. Urządzenie do terapii MBST ustawia się indywidualnie dla każdego pacjenta i pod jego dolegliwości. Jednorazowa sesja trwa około godziny. Zabiegi są całkowicie bezbolesne i od razu przynoszą odczuwalne rezultaty.

Więcej informacji: https://medyk-centrum.pl/terapia-rezonansem-magnetycznym-mbst

Facebook Comments Box

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *