Jedną z najskuteczniejszych metod efektywnego leczenia chorób stawów i kości (np. zwyrodnienia), jak i zaburzeń metabolizmu kostnego (np. osteoporoza) jest terapia MBST rezonansem magnetycznym. Kto powinien z niej skorzystać?
Terapia jest prowadzona poprzez aplikowanie stymulującego i regenerującego pola magnetycznego na obszar dotknięty zaburzeniem i umożliwia niesprawnym komórkom powrót do ich fizjologicznego stanu. Jest całkowicie bezbolesna i nie wywołuje żadnych skutków ubocznych. To właśnie tą metodą leczy się przede wszystkim dolegliwości związane ze zwyrodnieniem stawów lub osteoporozę. Poza tym terapię rezonansem magnetycznym stosuje się w przypadku:
- zapalenia stawów
- zapalenia kręgosłupa
- zwyrodnienia kręgosłupa
- artrozy
- choroby ścięgien, w tym Achillesa
- dyskomfortu związanego z więzadłami, ścięgnami i mięśniami
- przewlekłych dolegliwości związanych z więzadłami, ścięgnami i mięśniami
- ostrego uszkodzenia więzadeł, mięśni i ścięgien
- choroby i urazu kości
- urazów sportowych i powypadkowych
- złamania kości wszelkiego rodzaju
- stawów rzekomych
- zwapnienia okołobarkowego.
Terapię można również wykorzystać w profilaktyce w obszarze stawów w trakcie oraz po złamaniu kości, a także w przypadku regeneracji mikrozłamań.
Do rozpoczęcia terapii potrzebna jest kwalifikacja lekarska. Może ją również zlecić rehabilitant. Medycy ustalają bowiem ilość koniecznych zabiegów, by uzyskać pożądany rezultat. Jeden trwa około godziny – w tym czasie pacjent siedzi lub leży na kanapie i słucha muzyki, a część maszyny przesuwa się po chorym obszarze, który ma być leczony.