Dieta pegańska to prawdziwy hit 2019. Na czym polega ta dieta? Jest to połączenie diety paleo (bogatej w mięso) z weganizmem. Brzmi niewiarygodnie? A jednak, jest to odniesienie się do naturalnego odżywiania naszych przodków. Dieta zakłada przyjmowanie jak najmniej przetworzonych produktów, posiadających wartości mineralne, witaminy i antyoksydanty. Dieta jest elastyczna, pozbawiona skrajnie restrykcyjnych zasad. Jedyną wadą tej diety może być fakt, że jest ona dość droga, poprzez wybieranie najlepszych produktów.

Podstawowym założeniem jest jak największe ograniczenie cukrów w diecie i wykluczenie glutenu. Podstawą diety są warzywa i owoce, ale te o niskim indeksie glikemicznym.

Sama dieta ma sporo zalet. Ograniczenie cukrów i eliminacja wysokoprzetworzonej żywności, ma bardzo dobry wpływ na organizm. Owoce i warzywa zapewniają wszystkie niezbędne witaminy i minerały. Z kolei zdrowe tłuszcze wpływają pozytywnie na pracę serca.

Są też wady. Pierwszą wadą na pewno jest to, że dieta jest czasochłonna i nie kosztuje mało. Składniki muszą bazować na nieprzetworzonej żywności i pochodzić z ekologicznych upraw, co powoduje znacznie wyższe koszta. Niska ilość węglowodanów może również powodować osłabienie i zmęczenie.

 

Facebook Comments Box

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *