Na rynku znajdziemy szeroką ofertę hulajnóg przeznaczonych do jazdy po mieście. Wcale nas to nie dziwi! Obecnie tanim, szybkim i ekologicznym środkiem transportu jest właśnie hulajnoga elektryczna. Przy wyborze należy kierować się parametrami, takimi jak: prędkość maksymalna, zasięg, czas ładowania baterii, moc silnika, pojemność akumulatora oraz wyposażenie. Blaupunkt jest znaną, niemiecką firmą produkującą sprzęt elektroniczny oraz akcesoria do samochodów. W ich ofercie znajdziemy także hulajnogi elektryczne do użytku miejskiego. Marka odznacza się wysoką jakością wykonania swoich produktów, dbając tym samym o zadowolenie swoich klientów. Hulajnogi Blaupunkt wyróżniają się krótkim czasem ładowania, bogatym wyposażeniem oraz nowoczesnym designem.

Hulajnoga elektryczna Blaupunkt ESC808

Blaupunkt ESC808 jest modelem miejskiej hulajnogi. Jej prędkość maksymalna wynosi 25 km/h, a na jednym ładowaniu jest w stanie pokonać 20-kilometrowy dystans. Dużym atutem jest wymienna bateria, której czas ładowania wynosi jedynie 2 godziny.

Prędkość do 25 km/h

Dzięki silnikowi o mocy 350W, Blaupunkt jest w stanie rozwinąć prędkość do 25 km/h.

Wymienny akumulator o pojemności 5 Ah do pełnego naładowania potrzebuje tylko 2 godziny. Zasięg jaki jest w stanie pokonać wynosi 20 km. Trzy tryby jazdy pozwalają na odpowiednie dopasowanie maksymalnej prędkości do wymagań aktualnego użytkownika.

Natomiast za pomocą tempomatu ustawimy stałą prędkość z jaką będzie poruszał się pojazd. Wymienna bateria umożliwia zakup dodatkowego akumulatora. Dzięki temu podczas podróży wystarczy podmienić baterie i ponownie wyruszyć w trasę.

Wyposażenie na najwyższym poziomie

Hulajnoga Blaupunkt została wyposażona w najbardziej potrzebne elementy.

Niesamowitego komfortu podczas jazdy dostarczają 8.5-calowe koła, które bezproblemowo radzą sobie z nierówną drogą, nierównościami na chodnikach czy niewielkimi progami. Hulajnogę można w łatwy sposób złożyć. Dzięki takiej opcji pojazd zmieści się w samochodowym bagażniku, komunikacji miejskiej czy pociągu. Na kierownicy pojazdu został zamontowany wyświetlacz, na którym pojawiają się informacje na temat aktualnej prędkości, wybranym trybie jazdy czy poziomie naładowania baterii. Ekran został wbudowany w hulajnogę tak, aby nie zaburzyć jej prostej, przemyślanej konstrukcji.

Skuteczne hamowanie

Podczas jazdy hulajnogą elektryczną niezwykle ważne jest bezpieczeństwo. Skuteczne hamowanie na drodze zapewniają aż dwa hamulce z systemem e-ABS: tarczowy oraz nożny. Proces hamowania jest widoczny dla innych użytkowników ruchu drogowego poprzez migające tylne światło LED. Z przodu także wykorzystano technologię oświetlenia LED. Dzięki niej droga po zmroku jest dobrze widoczna, co też przyczynia się do zwiększenia poziomu bezpieczeństwa podczas poruszania się na hulajnodze. Ponadto podest został wyłożony antypoślizgowym tworzywem, który sprawia, że stabilność użytkownika podczas jazdy jest zdecydowanie lepsza.

Podsumowanie – hulajnoga elektryczna Blaupunkt ESC808

Hulajnogi Blaupunkt to produkty niemieckiego producenta, które odznaczają się wysoką jakością wykonania oraz bardzo krótkim czasem ładowania. Model Blaupunkt ESC808 to hulajnoga przeznaczona do jazdy miejskiej. Jej maksymalna prędkość wynosi 25 km/h, a zasięg to aż 20 km. Dużym atutem jest wymienna bateria, dzięki czemu zakup dodatkowego akumulatora dwukrotnie wydłuży maksymalny dystans.

Artykuł powstał we współpracy z Electricfeel.pl

Facebook Comments Box

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *