Bardzo często bywamy w sytuacji, gdy potrzebujemy rzeczy i akcesoriów, których akurat nie posiadamy. Na ich zakup decydujemy się najczęściej dopiero wtedy, gdy mamy świadomość, że przydadzą nam się one wiele razy w przyszłości. Co jednak zrobić jeżeli są one nam niezbędne tylko jednorazowo?

Wypożyczanie zastawy

W przypadku braku sztućców, talerzy czy szklanek sytuację ratuje nam wypożyczalnia zastawy stołowej. Jest do dobre rozwiązanie w przypadku organizacji wesela, komunii czy innych podobnych imprez okazjonalnych. Bardzo często bowiem przygotowując samodzielnie tego typu imprezy przy dużej ilość gości nie jesteśmy w stanie we własnym zakresie zapewnić odpowiedniej ilości talerzy, szklanek czy sztućców. Wprawdzie gdybyśmy poprosili o pożyczenie ich znajomych i rodzinę, być może udałoby nam się zebrać odpowiednią ilość, jednak wtedy istnieje duże prawdopodobieństwo, że każdy talerz i szklanka byłyby w innym wzorze.
Jeżeli skorzystamy z usługi firmy zajmującej się wypożyczaniem zastaw, to mamy gwarancje, że będą one identyczne, dopasowane do siebie pod względem wzoru i kolorystyki. A jak wiadomo kolor zastawy czy wzór na talerzach jest ważny, gdyż stanowi jeden z elementów wpływający na całokształt imprezy. Właśnie dzięki tak drobnym elementom stoły będą wyglądały tak, jak tego byśmy chcieli, a warto pamiętać, że to na nie goście zwracają uwagę w pierwszej kolejności. Każdemu zależy, aby były jak najładniejsze, odpowiednio udekorowane i przyciągające wzrok.

Wypożyczanie krzeseł i stołów

Organizacja większego przyjęcia, to nie lada wyzwanie – musimy nie tylko znaleźć odpowiednie miejsce, ale też przygotować całą zastawę, stoły i krzesła, tak aby każdy z gości mógł czuć się komfortowo. Nie jest to problem, kiedy decydujemy się na przyjęcie na sali czy w restauracji, ale kłopot pojawia się wtedy, kiedy organizujemy je np. we własnym domu. Nie każdy z nas przecież trzyma odpowiednią ilość zastawy, już o krzesłach i stołach nie wspominając. Oczywiście można pożyczyć meble od znajomych, ale każda rzecz z innego kompletu nie wygląda przecież estetycznie. Można kupić większość tego, co potrzebujemy, ale czy to ma sens? Jak wiadomo jest to nie mały wydatek, a czy jeszcze kiedyś będziemy tego używać? Dlatego najlepszą opcją jest po prostu wypożyczenie stołów, krzeseł oraz zastawy. Firma przywiezie nam wszystko na miejsce, a po imprezie zabierze z powrotem.

Przyjęcie w plenerze? To już nie problem!

Prawie każdemu z nas marzy się wspaniała impreza w plenerze – cudownie rozświetlony ogród, stoły rozstawione pod gwiazdami i goście bawiący się w naszym ogrodzie czy innym miejscu na świeżym powietrzu. Brzmi pięknie, ale z organizacją takiej imprezy bywa różnie, bo miejsce co prawda nie jest wielkim problemem – jeżeli nie dysponujemy własnym ogrodem, to zawsze możemy znaleźć interesujący obiekt i dogadać się z właścicielem. Tylko co z całą zastawą, stołami czy miejscem, gdzie można by się schronić np. przed deszczem? Pogoda przecież bywa kapryśna, dlatego lepiej już wcześniej o wszystkim pomyśleć. I tu z pomocą przyjedzie wypożyczalnia zastawy na przyjęcie, bo większość firm ma w swoim pakiecie również obsługę imprez plenerowych, gdzie możemy wypożyczyć nie tylko krzesła, stoły czy całą zastawę, ale też właśnie odpowiednie namioty, dzięki którym nie będziemy musieli obawiać się pogody. Po ustaleniu wszystkich szczegółów, firma dowiezie na miejsce potrzebne rzeczy i zajmie się ich rozłożeniem. Możemy wypożyczyć również wszelkiego rodzaju dekoracje jak np. girlandy czy lampki, które stworzą nieprzeciętny urok podczas takiego przyjęcia. A wszystko to nie będzie kosztować fortuny i nie zostaniemy z masą niepotrzebnych rzeczy, które w przyszłości mogą nam się już do niczego nie przypadać, jak to bywa w przypadku, kiedy postanawiamy kupić wszystko na imprezę.

Firma organizująca przyjęcia

Popularne staje się również zatrudnienie firmy dekoratorskiej , która pomoże dobrać wszystkie elementy które ostatecznie wpłyną na konkretny wygląd sali weselnej i pierwsze wrażenie, jakie odczują goście. Wtedy zazwyczaj to firma zajmująca się organizacją wesela zdecyduje, która wypożyczalnia ich zdaniem będzie najbardziej odpowiednia. Może być też tak, że dzięki wzajemnej, wieloletniej współpracy wynegocjują w tej wypożyczalni niższe ceny lub gwarancję dostępności danego wzoru. Dla klienta zaś takie rozwiązanie jest o wiele wygodniejsze, ponieważ nie musi sam szukać wypożyczalni, która zapewni mu to, czego potrzebuje. W przypadku, gdy zatrudniamy firmę do obsługi wesela, to na ich głowie jest zapewnienie wszystkiego, co potrzeba do organizacji przyjęcia.

Autorem artykułu jest Yellow Catering – najwyższej jakości usługi gastronomiczno – cateringowe. Obsługa bankietów, konferencji, imprez plenerowych, wesel.

Facebook Comments Box

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.