W obecnych czasach kwestia higieny jest dla nas priorytetowa. Często myjemy ręce i dezynfekujemy dotykane powierzchnie. Dbać musimy jednak nie tylko o siebie, ale również o nasze mieszkania. Dzięki regularnemu odkażaniu możliwe jest zredukowanie liczby patogenów na przedmiotach.

Polecamy: KORONAWIRUS A BEZPŁODNOŚĆ. CHIŃSCY NAUKOWCY KOMENTUJĄ

W mieszkaniach powinnyśmy regularnie odkażać przede wszystkim wszystkie urządzenia sanitarne takie jak toaleta, wanna lub prysznic, umywalka i krany. Do tego nie zapominajmy o klamkach, blatach meblowych, pilotach do telewizora, klawiaturze komputera oraz oczywiście odzieży. To ważne, ponieważ liczne patogeny są w stanie przetrwać poza organizmem człowieka znaczący czas. Dla przykładu: wirus grypy na gładkich powierzchniach może przetrwać do 24 godzin, a koronawirus nawet 4-5 dni.

Polecamy: PORÓD W CZASACH KORONAWIRUSA

Jak zatem czyścić te powierzchnie? Najlepiej za sprawą przygotowanego przez siebie roztworu z wody i alkoholu, zawierającego stężenie min. 60% tego drugiego składnika – łączymy je w proporcji 3:2. Poza tym w łazience możemy też stosować preparaty zawierające chlor. Dobrym rozwiązaniem jest także zaopatrzenie się w myjkę parową.
Pamiętajmy również o prawidłowej cyrkulacji powietrza – wietrzenie to podstawa. Co istotne, znacznie efektywniejsze jest intensywne wietrzenie mieszkania, czyli otworzenie szeroko okna na kilka minut, niż na przykład uchylanie go na pół dnia. Dobrym pomysłem jest również używanie oczyszczaczy powietrza.

Facebook Comments Box

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *