Miłość to uczucie, które nadaje sens naszemu życiu, sprawia że staje się ono przyjemniejsze. Jest to bardzo silna emocja, dlatego też poza bardzo przyjemnymi aspektami miłości, może również przysporzyć wiele cierpienia. Co zrobić by zredukować ryzyko nieudanego związku? Jak go pielęgnować by czerpać z niego więcej satysfakcji? Dowiecie się z artykułu.

Polecamy: POZYCJA “NA ŁYŻECZKĘ” I SPOSÓB NA WIĘKSZE DOZNANIA U KOBIET

 • Komunikacja z partnerem w życiu i w łóżku.
  Jedną z fundamentalnych zasad udanego związku jest komunikacja. I nie ma ku temu żadnych wątpliwości. Jeśli rozmawiamy, mówimy otwarcie partnerowi o swoich uczuciach, emocjach czy problemach, nie tylko jest nam lżej, ale i zacieśnia się więź między nami. Komunikacja jest równie ważna w łóżku. Przestrzeń intymna jest jedną z najważniejszych sfer związku, dlatego powinnyśmy czerpać z niej dużo przyjemności. Jak to zrobić? Mówmy otwarcie partnerowi, co nam się podoba, co nie, co chciałybyśmy wypróbować itp.

Polecamy: JAK ZNALEŹĆ PUNKT G U FACETA?

 • Zaufanie.
  Odgrywa również kluczową rolę w każdej relacji i to właśnie na nim opiera się udany związek. Zaufanie cementuje związek, z biegiem lat się ono zwiększa. Ważnym elementem zaufania jest szczerość  partnerem i umiejętność słuchania.
 • Wsparcie i motywowanie partnera.
  To kolejna cecha udanego związku. Można by nawet zaryzykować stwierdzenia, że bez niej związku nie ma, lub bardzo szybko się zakończy. Dlaczego jest tak ważne wsparcie? Dzięki wsparciu, możemy osiągać więcej. Motywowanie zaś daje nam energię do działania. Wsparcie i motywacja w związku wpływa bezpośrednio na nasze życie.

Polecamy: JAK PRZECHOWYWAĆ PREZERWATYWY, ŻEBY NIE STRACIŁY SWYCH WŁAŚCIWOŚCI?

 • Kreatywność
  To cecha, którą dysponują wszyscy i którą można rozwijać na wiele sposobów. Jest to kluczowy element pozwalający uciec od codziennej rutyny, która może nawet doprowadzić do rozstania! Kreatywność pomaga uzdrowić związek i przyczynić się do ponownego rozpalenia intensywności wiążącego Was uczucia, nawet kiedy już macie wrażenie, że wszystko się zmieniło.

Polecamy: 5 SPOSOBÓW NA PODSYCANIE NAMIĘTNOŚCI W DŁUGICH ZWIĄZKACH

Facebook Comments Box

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *