Wokół botoksu narosło już wiele mitów. Część z nich nie ma nic wspólnego z prawdą. Zanim więc zdecydujemy się na zabieg z jego wykorzystaniem, warto bliżej przyjrzeć się tej substancji.

Czym jest ?

Zacznijmy od kwestii podstawowej – czym jest botoks? Botoks to lek zmniejszający napięcie mięśni. Powstaje on na bazie toksyny botulinowej. Nazwa toksyna nie jest tu wcale przypadkowa – to bowiem jedna z najsilniejszych naturalnych trucizn. Jednak podawana w odpowiednich ilościach, jest nie tylko bezpieczne dla zdrowia, ale także szeroko stosowane w medycynie.

Na czym polega zabieg?

Na wprowadzeniu preparatu za pomocą niewielkiej strzykawki w określony mięsień odpowiadający za mimikę konkretnej części twarzy. Celem zabiegu jest redukcja i wygładzenie zmarszczek. Preparat działa jedynie w obrębie tych mięśni, do których został wstrzyknięty. Zapobiega przy tym skurczom i marszczeniu się skóry. Wpływa ponadto na rozluźnienie mięśnia, a także skóry, która się pod nim znajduje. Nie oznacza to jednak, że – a często się o tym słyszy – unieruchamia całą twarz i pozbawia ją mimiki. Skąd więc wzięła się taka teoria? Niestety wiele osób chcąc zaoszczędzić, poddaje się zabiegowi w nieodpowiednim miejscu. A faktycznie źle wykonany zabieg może spowodować nadmierne wyłączenie mimiki twarzy i wywołać efekt maski. Tak istotne jest więc, aby wybrać odpowiedniego lekarza, który ma nie tylko niezbędną wiedzę, ale i odpowiednie kwalifikacje oraz doświadczenie. Dzięki temu mamy pewność, że podczas zabiegu otrzymamy taką ilość botoksu, jaka jest rzeczywiście konieczna do tego, aby zmarszczki nie powstawały, mając przy tym na uwadze zachowanie naturalnej mimiki.

Za sprawą botoksu można pozbyć się:

  • kurzych łapek,

  • zmarszczek wokół ust,

  • poziomych linii na czole,

  • linii uśmiechu przebiegających pomiędzy oczami, czyli tak zwanej lwiej zmarszczki.

Botoks możemy stosować również w celu:

  • uniesienia brwi,
  • wygładzenia linii szyi,
  • złagodzenia wyrazu oczu.

Zabiegi z wykorzystaniem botoksu są szybkie, nieinwazyjne i całkowicie bezpieczne. Efekty utrzymują się przez około 3-6 miesięcy. Jeśli chcemy je utrzymać przez dłuższy czas, to zabieg należy powtórzyć. W przeciwnym wypadku twarz wróci do swojego poprzedniego wyglądu.

Dowiedz się więcej o botoksie tutaj

Artykuł Partnera: Medyk Estetic

Facebook Comments Box

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *