Kiedy twój partner woli spędzać czas sam na sam ze swoją przyjaciółką to znak ostrzegawczy sygnalizujący, że ich relacja może przerodzić się w coś więcej. Co może świadczyć o zdradzie emocjonalnej i jak sobie z nią poradzić?

Zdrada emocjonalna zaczyna się z pozoru niewinnie. Twój partner coraz lepiej dogaduje się na przykład z koleżanką z pracy. Z czasem spędza z nią coraz więcej czasu, zaczynają ich łączyć stosunki nie tylko służbowe. Oczywiście oboje zaprzeczają jakoby łączyło ich coś więcej. Ba! Przecież ona wypłakuje mu się po kolejnych nieudanych związkach. Niestety takie relacje są bardzo niebezpieczne – twój partner całe zainteresowanie, chęć bliskości, zrozumienia, docenienia i innych odczuć w sferze emocjonalnej, przenosi się na drugą osobę, odsuwając się od ciebie. Jeśli zauważysz, że twój partner zapytany o swoją znajomą miesza się, robi się nerwowy i unika tematu albo słyszysz, że się czepiasz? To zły znak. Na dodatek okazuje się, że stara się zataić spotkania z nią, nawet jeśli jest przy tobie, jego myśli krążą gdzieś daleko, siedzi z nosem w komórce, zwierza się jej z waszych problemów, jest na każde jej zawołanie… Warto więc zachować czujność i w porę zareagować.

Tego rodzaju zdrada jest bowiem niezwykle destrukcyjna. Około 88% kobiet stwierdza, że zdrada emocjonalna męża lub partnera poruszyła je bardziej niż zdrada fizyczna. W większości przypadków naprawienie relacji po zdradzie emocjonalnej wymaga wspólnej pracy pod okiem psychologa lub psychoterapeuty. Oczywiście, o ile obie strony tego chcą…

Facebook Comments Box

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *