Nawet wchodzenie po schodach, czy krótki trucht sprawiają, że momentalnie dostajesz zadyszki i sapiesz jak parowóz? Najwyższy czas poprawić kondycję fizyczną. Po kilku tygodniach systematycznych ćwiczeń powinnaś zauważyć poprawę. Które sporty są zatem najskuteczniejsze, i czy kondycję można poprawić nawet siedząc w domu?

Nie łudźmy się – nie da się poprawić kondycji fizycznej bez regularnej aktywności. Ćwiczeń jest naprawdę wiele. Do najlepszych i najskuteczniejszych zaliczyć możemy przede wszystkim bieganie. Nie łudź się jednak, że od razu przebiegniesz ciągiem pięć kilometrów. Skoro wchodzenie po schodach sprawia ci trudność, lepiej zacznij od marszobiegów. Dobrym pomysłem może być również pływanie. Kondycję możesz poprawić także jeżdżąc na rowerze, uprawiając nordic walking, czy uczestnicząc w zajęciach typu zumba, aerobik.

W domu również możesz pracować nad poprawą kondycji. Wystarczy, że będziesz wykonywać burpees, czyli sekwencję kilku popularnych ćwiczeń. Są to: deska, przysiady, pompki czy wyskoki w górę. Każde z tych ćwiczeń należy wykonywać tuż po sobie w od kilku do kilkunastu seriach. Pamiętajmy jednak, aby treningi były systematyczne. Możemy się oczywiście spodziewać zadyszki i lekkiego zmęczenia, ale z czasem będziemy wytrzymywać coraz dłużej. Po kilku tygodniach treningów nasza kondycja się poprawi, a my będziemy mogli przejść do ćwiczeń na kondycję dla zaawansowanych.

Facebook Comments Box

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *