Podczas kąpieli zauważyłaś, że odprysnął ci lakier? W pośpiechu poszukujesz zmywacza! Niestety bezskutecznie. Na dodatek rano masz niezwykle ważne spotkanie i nie zdążysz doprowadzić paznokci do porządku. Nie martw się – wcale nie jesteś na przegranej pozycji. Możesz usunąć lakier bez zmywacza!

W sytuacji kryzysowej pomocny okaże się spirytus lub benzyna ekstrakcyjna. Jeśli mamy je pod ręką, wystarczy nałożyć na wacik niewielką ilość płynu po czym delikatnie zetrzeć lakier. Przydatne będą też perfumy lub dezodorant. W tym przypadku nie liczy się ich jakość, a zawartość alkoholu. To właśnie jego obecność sprawi, że będziemy mogły uratować swój manicure w kryzysowej sytuacji. Wystarczy spryskać nimi wacik albo chusteczkę, a potem przetrzeć pomalowany paznokieć. Idealny preparat do usunięcia lakieru znajdziemy w apteczce. Wystarczy nasączyć wacik wodą utlenioną, potrzeć paznokieć, a po kilku próbach lakier powinien zejść z płytki paznokcia.

Do usunięcia lakieru możemy wykorzystać również papierowy pilniczek, dzięki któremu spiłujemy kolor. Trzeba jednak uważać, bo w ten sposób można łatwo uszkodzić sobie płytkę. Możemy sięgnąć też po żel antybakteryjny do rąk. I tutaj, podobnie jak w poprzednich przypadkach, wystarczy nałożyć jego odpowiednią ilość na wacik i delikatnie pocierać nim pomalowany paznokieć. Lakier zniknie błyskawicznie! Pomocny może okazać się również sam lakier – najlepiej wykorzystać jednak ten bezbarwny. Co należy zrobić? Położyć kolejną warstwę lakieru na paznokieć i po kilku sekundach zmazać ją wacikiem. Pamiętajmy jednak, że w przypadku wyraźnych kolorów, typu czerwień, czerń, zieleń itd, lakier może zostawić ślady na paznokciach.

Facebook Comments Box

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *