Nie oszukujmy się – pojawienie się rutyny w sypialni jest wpisane w każdy wieloletni związek. Często seks traktujemy jak przykry obowiązek i nie czerpiemy z niego żadnych przyjemności. A gdyby tak sięgnąć po naturalne „wspomagacze”, które nie tylko zwiększą nasze libido, ale i na nowo pozwolą cieszyć się ze zbliżeń.

Polecamy: JAK ROZPOZNAĆ, ŻE TKWISZ W TOKSYCZNYM ZWIĄZKU?

Pociąg seksualny, szczególnie u kobiet, uwarunkowany jest wieloma czynnikami, przede wszystkim hormonalnymi. Jeśli chcemy pobudzić libido warto postawić na naturalne środki, które doskonale znamy z kuchni. Jednym z najbardziej znanych afrodyzjaków jest szafran – najdroższa przyprawa świata. Jej właściwości doceniali już Asyryjczycy, Fenicjanie i Grecy. Wystarczy odrobiona szafranu, aby pobudzić kobiece narządy i wzmocnić orgazm. Innym ziołem pozytywnie wpływającym na potencję jest miłorząb japoński. Jakie jest jego działanie? Przede wszystkim pobudza krążenie i poprawia ukrwienie kobiecych narządów płciowych, zapewniając intensywniejsze doznania seksualne.

Polecamy: 4 KROKI DO UDANEGO ZWIĄZKU

Naturalnym afrodyzjakiem jest również roślina, którą dodajemy do rosołu. O czym mowa? Tak, tak o lubczyku. Zawarte w nim substancje mają właściwości rozszerzające naczynia krwionośne, co sprzyja osiągnięciu stanu podniecenia.

Polecamy: 5 SPOSOBÓW NA PODSYCANIE NAMIĘTNOŚCI W DŁUGICH ZWIĄZKACH

Kolejnym ciekawym ziołem jest rozmaryn. W jego skład wchodzą olejki eteryczne, które wykazują właściwości pobudzające strefy erogenne.

Polecamy: JAK PRZECHOWYWAĆ PREZERWATYWY, ŻEBY NIE STRACIŁY SWYCH WŁAŚCIWOŚCI?

Warto również zawsze mieć pod ręką cynamon i gałkę muszkatołową. Ten pierwszy usuwa zmęczenie, pobudza krążenie i dodaje sił witalnych w sypialni. Już sam zapach olejku eterycznego zawartego w cynamonie pobudza zmysły. Z kolei gałka muszkatołowa stymuluje układ nerwowy, poprawia ukrwienie i zwiększa wrażliwość na dotyk.

Facebook Comments Box

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *