Jak rozpoznać, że tkwisz w toksycznym związku?

Związki, które często zaczynają się intensywnym zainteresowaniem, niepohamowanym pożądaniem, mogą łatwo się przerodzić w toksyczne relacje. Często zdarza się, że mimo iż wiesz że coś jest nie tak, nie potrafisz odejść od partnera. Przedstawimy wam kilka wskazówek, na które powinnaś zwrócić uwagę.

Polecamy: JAK PRZECHOWYWAĆ PREZERWATYWY, ŻEBY NIE STRACIŁY SWYCH WŁAŚCIWOŚCI?

Pierwszym i zasadniczym pytaniem, jakie powinnaś sobie zadać jest to czy w związku czujesz się dobrze. Jeśli spędzany wspólnie czas przeważnie sprawia wam radość to dobrze. Jeśli zaś związek wiąże się z niestającą walką to znak że coś jest nie tak.

Polecamy: JAK ZNALEŹĆ PUNKT G U FACETA?

Jeśli partner wywiera na ciebie duży wpływ, warto się temu bliżej przyjrzeć. Można to łatwo zauważyć na przykład w narzucaniu przez partnera  sposobu ubierania. Nie chodzi tutaj o to, że jeśli partnerowi podobasz się w sukienkach i je nosisz, ale o diametralnej zmianie stylu na taki, który on uznaje za stosowny.

Polecamy: 4 KROKI DO UDANEGO ZWIĄZKU

Związek wiąże się z tym, że zostaje mniej czasu dla przyjaciół. Jeśli natomiast partner izoluje cię od znajomych czy rodziny, to znak że coś jest nie tak.

Polecamy: 5 SPOSOBÓW NA PODSYCANIE NAMIĘTNOŚCI W DŁUGICH ZWIĄZKACH

 

Facebook Comments Box

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *