Z badań wynika, że aż 30 procent Polek cierpi na nietrzymanie moczu. To jeden z najbardziej wstydliwych i krępujących problemów. Współczesna medycyna oferuje jednak wiele metod, które pozwalają się go szybko pozbyć.

Wiele kobiet bagatelizuje problem i zgłasza się do lekarza po kilku latach od wystąpienia pierwszych objawów. Niestety nieleczona choroba wciąż się pogłębia i powoduje coraz większy dyskomfort życia.

Kiedy więc powinnyśmy się zgłosić do lekarza? Przede wszystkim w momencie gdy:

  • zaobserwujemy u siebie epizody niekontrolowanej utraty moczu,
  • odczuwamy dyskomfort w okolicy krocza i bóle brzucha podczas mikcji czy wysiłku fizycznego.

Wysiłkowe nietrzymanie moczu może pojawić się podczas podnoszenia ciężkich przedmiotów, tańca, biegania, kichania, kaszlu, a nawet podczas prostych czynności, takich jak wstawanie z krzesła. Przyczyną tego problemu jest zazwyczaj osłabienie i rozluźnienie mięśni dna miednicy oraz więzadeł i powięzi, które podtrzymują pęcherz w odpowiedniej pozycji.

Ustalenie przyczyny to pierwszy krok do podjęcia skutecznego leczenia. Metod w tym zakresie jest wiele – wszystko zależy oczywiście od tego, z jakim rodzajem nietrzymania moczu mamy do czynienia oraz od stopnia zaawansowania dolegliwości.

Jedną z popularniejszych metod jest leczenie nietrzymania moczu „ultradźwiękami”. Przeprowadza się z wykorzystaniem systemu Ultra Vera Hifu. Wiązka inicjuje wytwarzanie ciepła, które pobudza kurczenie się włókien kolagenu w tkankach mięśni podtrzymujących narządy rodne. Prowadzi to do uelastycznienia tkanek i ich odnowienia, w wyniku czego następuje powrót do prawidłowego podtrzymania układu moczowego w organizmie. Tego rodzaju fale ultradźwiękowe są całkowicie bezpieczne dla organizmu. Nie powodują też żadnych uszkodzeń tkanek, pobudzają je jedynie do procesu odnowienia i uzyskania dawnej sprężystości. Zabieg polecany jest szczególnie jako rehabilitacja po porodzie oraz w okresie menopauzy. Na jego korzyść szczególnie przemawia fakt, że przykrej dolegliwości można się pozbyć już podczas jednego zabiegu trwającego zaledwie 30 minut!

Artykuł Partnera Medyk Centrum

Facebook Comments Box

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *