Nowym okryciem chirurgii estetycznej, które podbiło serca wielu kobiet na całym świecie, stało się powiększanie piersi tkanką tłuszczową. Na czym polega zabieg?

Powiększanie piersi tkanką tłuszczową przeprowadza się najczęściej z wykorzystaniem urządzenia LipiVage. Za sprawą dwuetapowego systemu tłuszcz jest usuwany, oczyszczany i transferowany w inne partie ciała. Można go więc wykorzystać nie tylko do powiększenia piersi, ale także jego symetryzacji, czy wypełnieniu dekoltu. Dzięki niemu nie tylko uzyskujemy wymarzony wygląd, ale także poprawiamy wygląd sylwetki, pozbywając się tkanki tłuszczowej w różnych newralgicznych miejsc (np. fałd z brzucha, czy z bioder).

To doskonałe rozwiązanie dla kobiet, które obawiają się poważnej operacji plastycznej lub nie chcą ciała obcego w postaci silikonowych implantów. Ma zastosowanie szczególnie u pań, które:

  • oczekują umiarkowanego powiększenia piersi,

  • pragną odzyskać dawny kształt i rozmiar piersi „utracony” na skutek spadku masy ciała lub karmienia piersią,

  • mają niewielką asymetrię piersi,

  • mają zniekształcone piersi po zabiegach wszczepienia implantów.

Na tego typu metodę mogą również postawić kobiety, które chcą zrekonstruować piersi po operacjach onkologicznych. Zdaniem specjalistów lipofilling wkrótce może zastąpić tradycyjną metodę polegającą na wszczepieniu implantów piersi. Wskazaniem do zabiegu może być również chęć powiększenia pośladków, chęć modelowania łydek, czy uwydatnienie mięśni klatki piersiowej.

Zabieg ten cieszy się ogromnym zainteresowaniem również ze względu na to, że jest bezinwazyjny. Ślady na skórze po pobraniu tkanki tłuszczowej są minimalne i najczęściej niewidoczne. Ryzyko ewentualnych powikłań jest bardzo niskie. Materiał wypełniający nie rodzi ryzyka wystąpienia reakcji alergicznych i może być aplikowany w dowolne miejsce, ponieważ pochodzi od tego samego pacjenta. Po zabiegu można powrócić do normalnych czynności już po kilku dniach od jego przeprowadzenia.

Artykuł Partnera
Medyk Estetic

Facebook Comments Box

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *