Czy można poprawić swoją pamięć, koncentrację, szybkość reakcji? Oczywiście! Pracę mózgu można bowiem usprawnić dzięki różnym ćwiczeniom. Niezastąpione do ich realizacji okażą się na przykład doskonale znane gry.

Polecamy: DODUPIZM – CZYLI DLACZEGO TAK TRUDNO JEST WZIĄĆ SIĘ DO ROBOTY?

Ćwiczenia mózgu mają poprawić pamięć roboczą, koncentrację i uwagę, logiczne myślenie, a także szybkość reagowania. Można je wykonywać niezależnie od wieku. Oczywiście typ i ich intensywność należy dostosować do bieżących możliwości. Trzeba mieć jednak świadomość, że dzięki regularnym ćwiczeniom mózgu osiąga się dużo większą wydajność jego pracy – stara się on coraz szybciej i efektywniej sprostać stawianym przed nim wyzwaniom.

Polecamy: ZDALNA NAUKA MA PRZYSZŁOŚĆ I CIESZY SIĘ DUŻĄ POPULARNOŚCIĄ

Trening mózgu może odbywać się za pośrednictwem różnych gier. Uczeni twierdzą, że systematyczne rozgrywki w gry planszowe rozwijają umysł. Prawdziwym aerobikiem dla głowy są te, które angażują do myślenia strategicznego, planowania i przewidywania. Niezastąpione będą na przykład „Memory”, gdzie musimy zapamiętywać położenie konkretnych kart i znajdujące się na nich elementy, tak by później dobrać je w pary.

Polecamy: JAK ZROBIĆ MASĘ PAPIEROWĄ?

Poza tym możemy sięgnąć po szachy lub warcaby. Dobrym sposobem na ćwiczenia mózgu dla dorosłych i starszych osób jest codzienne rozwiązywanie krzyżówek lub sudoku. Trening mózgu za darmo można przeprowadzić także za pośrednictwem licznych dostępnych aplikacji.

Facebook Comments Box

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *