Czy można poprawić swoją pamięć, koncentrację, szybkość reakcji? Oczywiście! Pracę mózgu można bowiem usprawnić dzięki różnym ćwiczeniom. Niezastąpione do ich realizacji okażą się na przykład doskonale znane gry.

Polecamy: DODUPIZM – CZYLI DLACZEGO TAK TRUDNO JEST WZIĄĆ SIĘ DO ROBOTY?

Ćwiczenia mózgu mają poprawić pamięć roboczą, koncentrację i uwagę, logiczne myślenie, a także szybkość reagowania. Można je wykonywać niezależnie od wieku. Oczywiście typ i ich intensywność należy dostosować do bieżących możliwości. Trzeba mieć jednak świadomość, że dzięki regularnym ćwiczeniom mózgu osiąga się dużo większą wydajność jego pracy – stara się on coraz szybciej i efektywniej sprostać stawianym przed nim wyzwaniom.

Polecamy: ZDALNA NAUKA MA PRZYSZŁOŚĆ I CIESZY SIĘ DUŻĄ POPULARNOŚCIĄ

Trening mózgu może odbywać się za pośrednictwem różnych gier. Uczeni twierdzą, że systematyczne rozgrywki w gry planszowe rozwijają umysł. Prawdziwym aerobikiem dla głowy są te, które angażują do myślenia strategicznego, planowania i przewidywania. Niezastąpione będą na przykład „Memory”, gdzie musimy zapamiętywać położenie konkretnych kart i znajdujące się na nich elementy, tak by później dobrać je w pary.

Polecamy: JAK ZROBIĆ MASĘ PAPIEROWĄ?

Poza tym możemy sięgnąć po szachy lub warcaby. Dobrym sposobem na ćwiczenia mózgu dla dorosłych i starszych osób jest codzienne rozwiązywanie krzyżówek lub sudoku. Trening mózgu za darmo można przeprowadzić także za pośrednictwem licznych dostępnych aplikacji.

Facebook Comments Box

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *