Twoje pociechy narzekają na nudę? Wszystkie zabawki poszły już w odstawkę? Zaproponuj im zabawę, która wciągnie je na długie godziny. Jaką? Tworzenie arcydzieł z masy papierowej. Podpowiadamy, jak zrobić ją w szybki i skuteczny sposób.

polecamy: JAK ZROBIĆ DOMOWE DROŻDŻE?

Twoje dzieci przerobiły już lepienie z plasteliny, modeliny, ciastoliny, masy solnej? Czas na masę papierową! Czego potrzebujemy, aby ją wykonać? Oczywiście papieru – może to być makulatura, papier toaletowy, a nawet kartoniki po jajkach. Oprócz tego niezbędna będzie woda i mąka. W jakich proporcjach połączyć składniki? Do jednej większej gazety z szarego papieru potrzebujemy ok. 3/4 szklanki wody, ok.1/4 szklanki wody ciepłej i ok. 3/4 szklanki mąki.

polecamy: TRENING HIT ROBI FURORĘ NA INSTAGRAMIE. NA CZYM POLEGA TRENING HIT?

Gazetę drzemy na mniejsze kawałki i dolewamy ciepłej wody aż do momentu, gdy zrobi się z niej dość gęsta papka. Możemy nawet sięgnąć po blender. Później przekładamy ją na sito i odsączamy wodę – im mniej jej zostanie, tym lepiej. Jeśli masa będzie zbyt rzadka, zacznie spływać. Do garnka wsypujemy mąkę i wodę. Mieszamy i gotujemy. Następnie dorzucamy naszą papkę i dalej mieszamy. Ponownie odstawiamy do sita do odsączenia.

polecamy: POZBĄDŹ SIĘ PRZEBARWIEŃ PO TRĄDZIKU. DOMOWE METODY

Masa papierowa bardzo szybko wysycha, dlatego przechowujemy ją szczelnie owiniętą w folię i w zamkniętym pojemniku. W takich warunkach powinna wytrzymać kilka dni. Jeśli chcemy przechowywać ją dłużej, możemy owinąć ją w wilgotną szmatkę.

polecamy: JAK CZĘSTO PRAĆ POŚCIEL, RĘCZNIKI I PIŻAMY?

Co możemy zrobić z masy papierowej? Miseczki, wazoniki, elementy biżuterii, zawieszki, pojemniki, ramki, pudełeczka, rzeźby – niemal wszystko, co chcemy. Wszystko zależy od wyobraźni dzieci. Po tym, jak arcydzieła wyschną – potrzeba na to kilku, a nawet kilkunastu godzin – można przystąpić do dekorowania. Niektórzy przed malowaniem jeszcze szlifują powierzchnię, aby była gładka.

Facebook Comments Box

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *