Twoje pociechy narzekają na nudę? Wszystkie zabawki poszły już w odstawkę? Zaproponuj im zabawę, która wciągnie je na długie godziny. Jaką? Tworzenie arcydzieł z masy papierowej. Podpowiadamy, jak zrobić ją w szybki i skuteczny sposób.

polecamy: JAK ZROBIĆ DOMOWE DROŻDŻE?

Twoje dzieci przerobiły już lepienie z plasteliny, modeliny, ciastoliny, masy solnej? Czas na masę papierową! Czego potrzebujemy, aby ją wykonać? Oczywiście papieru – może to być makulatura, papier toaletowy, a nawet kartoniki po jajkach. Oprócz tego niezbędna będzie woda i mąka. W jakich proporcjach połączyć składniki? Do jednej większej gazety z szarego papieru potrzebujemy ok. 3/4 szklanki wody, ok.1/4 szklanki wody ciepłej i ok. 3/4 szklanki mąki.

polecamy: TRENING HIT ROBI FURORĘ NA INSTAGRAMIE. NA CZYM POLEGA TRENING HIT?

Gazetę drzemy na mniejsze kawałki i dolewamy ciepłej wody aż do momentu, gdy zrobi się z niej dość gęsta papka. Możemy nawet sięgnąć po blender. Później przekładamy ją na sito i odsączamy wodę – im mniej jej zostanie, tym lepiej. Jeśli masa będzie zbyt rzadka, zacznie spływać. Do garnka wsypujemy mąkę i wodę. Mieszamy i gotujemy. Następnie dorzucamy naszą papkę i dalej mieszamy. Ponownie odstawiamy do sita do odsączenia.

polecamy: POZBĄDŹ SIĘ PRZEBARWIEŃ PO TRĄDZIKU. DOMOWE METODY

Masa papierowa bardzo szybko wysycha, dlatego przechowujemy ją szczelnie owiniętą w folię i w zamkniętym pojemniku. W takich warunkach powinna wytrzymać kilka dni. Jeśli chcemy przechowywać ją dłużej, możemy owinąć ją w wilgotną szmatkę.

polecamy: JAK CZĘSTO PRAĆ POŚCIEL, RĘCZNIKI I PIŻAMY?

Co możemy zrobić z masy papierowej? Miseczki, wazoniki, elementy biżuterii, zawieszki, pojemniki, ramki, pudełeczka, rzeźby – niemal wszystko, co chcemy. Wszystko zależy od wyobraźni dzieci. Po tym, jak arcydzieła wyschną – potrzeba na to kilku, a nawet kilkunastu godzin – można przystąpić do dekorowania. Niektórzy przed malowaniem jeszcze szlifują powierzchnię, aby była gładka.

Facebook Comments Box

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *