Podwójny podbródek może być przyczyną kompleksów. Problem dotyczy nie tylko osób, które są otyłe. Na szczęście pozbycie się go jest możliwe. Na początek warto zacząć od wypróbowania naturalnych sposobów na redukcję uciążliwej tkanki tłuszczowej.

1) Odpowiednia postawa ciała

Jeśli masz skłonności do garbienia się, musisz się ich pozbyć! To nawyk szkodzący nie tylko na kręgosłup. Jedną z jego dalekich konsekwencji bywa powstanie innych defektów, w tym właśnie drugiego podbródka. Dlatego też plecy w każdej pozycji powinny więc być proste, ramiona ściągnięte do tyłu, a głowa w takiej pozycji, jakby na jej czubku spoczywała książka.

2) Ćwicz

– Stań lub usiądź prosto i przechyl głowę, aby skierować twarz ku sufitowi. Następnie złóż usta do pocałunku (usta napinają odpowiednie mięśnie szyi) i pozostań w tej pozycji przez 5 sekund.

– Usiądź lub stój prosto, a następnie skręcaj i obracaj głowę z boku na bok. Rób to delikatnie i ostrożnie. Powtarzaj ćwiczenie 5 razy.

– Otwórz usta, jak najszerzej potrafisz i pozostań w tej pozycji przez 10 sekund. Lepsze efekty uzyskasz, jeśli podłożysz pod brodę piłkę do tenisa.

3) Uśmiechaj się

Gdy się uśmiechasz, napinasz mięśnie.

4) Żuj gumę

Podczas żucia gumy mięśnie twarzy i żuchwy ciągle się poruszają, co pozytywnie wpływa na ich wysmuklenie.

5) Odpowiednia poduszka

Zafunduj sobie płaską i cienką poduszkę. Dzięki temu twoje mięśnie będą lekko napięte nawet w czasie snu. Grube poduszki sprawiają, że skóra na szyi i podbródku zaczyna wiotczeć.

Facebook Comments Box

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *