Z dobrodziejstw medycyny estetycznej korzystają nie tylko panie. Na zabiegi coraz częściej decydują się również panowie. Największym zainteresowaniem wśród nich cieszy się przede wszystkim toksyna botulinowa, która niweluje procesy starzenia oraz uspokaja dynamiczną mimikę powodującą przedwczesne pojawianie się zmarszczek w okolicach czoła czy oczu.

Chcąc zatrzymać czas

Czasy, kiedy mężczyźni kwestię swojego wyglądu stawiali na ostatnim miejscu już dawno odeszły w zapomnienie. Obecnie coraz więcej panów zaczyna dostrzegać w lustrze upływający czas i stara się procesy z nim związane jakoś zatrzymać. Oni także potrzebują nienagannego wizerunku i dlatego przestali się wstydzić wizyt w klinikach medycyny estetycznej.

Oznaki starzenia się

W przypadku panów problemem są przede wszystkim kreski na czole, bruzdy w fałdach nosowo-wargowych, a także podwójne podróbki i wory pod oczami. Aby się ich pozbyć, decydują się na zabiegi z wykorzystaniem botoksu. Są one nieinwazyjne i trwają zaledwie kilka minut. Preparat zostaje wprowadzony poprzez wstrzyknięcie go za pomocą cienkiej igły w wybrane mięśnie twarzy.

Jak działa botoks?

Wstrzyknięty w mięsień botoks, paraliżuje” jego działanie, czyli blokuje przewodnictwo nerwowo-mięśniowe. W efekcie mięśnie rozluźniają się, a skóra staje się gładsza i przestaje się kurczyć. Pełny efekt widoczny jest po około 2 tygodniach. Aby go utrzymać, konieczne jest powtarzanie zabiegu co jakiś czas.

Podstawą dobry specjalista

Aby jednak uzyskać oczekiwany efekt, zabieg musi być przeprowadzony przez uprawnionych i doświadczonych specjalistów. Poprzedzać go powinien szczegółowy wywiad z lekarzem, podczas którego zbierane są informacje na temat stanu zdrowia pacjenta. Pozwoli on na wykluczenie istnienia przeciwwskazań do zabiegu. Pamiętajmy również, że dobrze zrobiony botoks gwarantuje naturalny efekt, ale jeśli przesadzimy z jego ilością – może się to skończyć karykaturalnie. Dlatego tak istotne jest, aby oddać się w ręce specjalistów.

Artykuł Partnera: Medyk Estetic

Facebook Comments Box

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *