Szalejący koronawirus sprawił, że wiele z nas zaczęła masowo robić zakupy. Efekt? Zamrażalka pełna zapasów, po które prędzej czy później musimy sięgnąć. Jeśli więc zamierzacie zrobić mięsny posiłek, a jedyne mięso, które macie pod ręką jest zamrożone, nie martwcie się! Przedstawiamy wam kilka sprawdzonych sposobów, które pozwolą je szybko i bezpiecznie rozmrozić.

Polecamy:  JAKĄ ZUPĘ WYBRAĆ NA OBIAD?

Po pierwsze zacznijmy od kwestii podstawowej – raz rozmrożonego mięsa, nie możemy ponownie zamrażać. Dlaczego? Bo możemy narazić się na zatrucie pokarmowe.

Polecamy: KOPEREK I JEGO WŁAŚCIWOŚCI LECZNICZE

Najbardziej sprawdzoną metodą jest wyjęcie mięsa z zamrażalki i przełożenie go do lodówki. Cały proces rozmrażania może jednak zająć nawet kilkanaście godzin! Niektórzy sądzą, że przyspieszą go, jeśli wystawią mięso na talerzy i położą w nasłonecznionym miejscu. Błąd! Temperatura pokojowa sprzyja rozwijaniu się… bakterii! W ten sposób również możemy narazić się na zatrucie pokarmowe.

Polecamy: KTO I DLACZEGO POWINIEN UNIKAĆ KURKUMY?

Do rozmrażania mięsa doskonale sprawdza się kuchenka mikrofalowa. Oczywiście, o ile posiada odpowiednią funkcję – “defrost”. Przeciętnie taka procedura zajmie nam kilkanaście minut. Podobne funkcje mają również piekarniki. Musimy jednak uważać, aby wybrać odpowiedni program i nie doprowadzić do podgrzania produktu.

Polecamy: JAK PRZYRZĄDZIĆ PYSZNĄ KAWĘ MROŻONĄ

Jeśli nie mamy mikrofali, możemy rozmrozić mięso wrzucając je do wody. Co istotne – nie popełnijmy błędu i nie wrzućmy  go do wrzątku. Wprost przeciwnie! Mięso powinnyśmy rozmrażać wyłącznie w chłodnej bądź zimnej wodzie. Dlaczego? Bo, jeśli zafundujemy mu “kąpiel” w wysokiej temperaturze to gwałtownie wzrośnie w nim liczba bakterii. Mało tego, rozmrażanie w ciepłej wodzie może sprawić, że przygotowana pierś z kurczaka bądź ryba będzie… brzydko pachnieć. Pamiętajmy też, aby wodę, co jakiś czas wymieniać – najlepiej, co około pół godziny, a gdy panują upały trochę częściej.

Polecamy: DOMOWE SPOSOBY NA DROŻDŻYCĘ (KANDYDOZA)
Polecamy: STŁUSZCZENIE WĄTROBY: PRZYCZYNY I OBJAWY

Facebook Comments Box

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *