Choć w ciąże nie jest tak prosto zajść, to niestety nie uważając możemy zaliczyć niechcianą wpadkę. Co zrobić aby uniknąć nie planowanej ciąży? Przede wszystkim zabezpieczenie! Prezerwatywy lub tabletki, a najlepiej obie metody na raz.

Kiedy najłatwiej zajść w ciąże?

Największe prawdopodobieństwo zajścia w ciążę występuje w 14 dniu cyklu (14 dzień licząc od pierwszego dnia okresu). Z racji tego, że plemnik jest w stanie żyć i czekać 3 dni (czasem nawet do 7 dni) na zapłodnienie zabezpieczać najlepiej się od 7 dnia cyklu do 1 dzień po owulacji (komórka jajowa żyje około 24 godzin)

Tabletki antykoncepcyjne – kiedy nie działają

Zażywanie tabletek antykoncepcyjnych też jest dobrą metodą, ale nie dającą 100% pewności. Dlaczego nie 100%? Tabletki mogą nie działać w czasie wymiotów czy biegunki, bo zostają szybko usunięte z organizmu i nie spełnią swojej roli.

Prezerwatywy – dla przeciwników te z cieńszą ścianką

Prezerwatywy nie tylko chronią nas przed niechcianą ciążą, ale i przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. Nie lubisz ich? Niestety, warto je polubić i mieć przy sobie. Dla tych, którzy mają problem z osiągnięciem orgazmu w prezerwatywie polecamy te z cienką ścianką.

Żele i pianki plemnikobójcze.

Pomagają unikać ciąży, ale nie powinno ich się stosować zamiast tabletek czy prezerwatywy.

Antykoncepcja to nie zabijanie – nie można zabić czegoś czego nie ma!

Facebook Comments Box

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *