1. Oliwa z Oliwek i sok z cytryny

Kurację z oliwą i sokiem z cytryny polecamy na noc, a na efekty nie będziecie musiały długo czekać. Wystarczy kilka kropli cytryny i jedna łyżka oliwy z oliwek. Przygotowany preparat wetrzyj w płytkę paznokci. Dla lepszego efektu polecamy nałożyć na dłonie bawełniane rękawiczki (znajdziesz je w każdej drogerii), położyć się spać i dać miksturze działać.

2. Wosk pszczeli

Od dawna wiadomo, że zarówno miód potrafi zdziałać cuda dla naszej urody. Nie inaczej jest z woskiem pszczelim, który wciąż jest niedoceniany. Doskonale on wpływa na kondycję paznokci. Wosk należy rozpuścić na małym ogniu, a następnie ostudzić. Kiedy wosk uzyska odpowiednią dla nas temperaturę, możemy zanurzyć w nim paznokcie. Kurację polecamy stosować raz na kilka tygodni.

3. Woda

Picie dużej ilości wody to prawdziwa recepta na piękno! Jeśli pijesz minimum 2 litry wody dziennie – Twoje paznokcie będą mocne!

4. Witamina D i wapń

Witamina D, jedna z tych, które warto dostarczać organizmowi szczególnie zimą. Dzięki temu będą silne nie tylko paznokcie, ale i kości i zimowa chandra odejdzie w niepamięć! Warto też zwracać uwagę na odpowiednią ilość wapnia w organizmie.

 

Facebook Comments Box

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *