OŚRODKI TERAPII
Musisz dokonać wyboru, aby skorzystać z szansy i coś zmienić!

Chcesz wyjść z nałogu? A może pomocy potrzebuje bliska ci osoba? Szukasz odpowiedniego ośrodka w pobliżu miejsca zamieszkania, ale gubisz się w gąszczu propozycji i ofert? Właśnie z myślą o takich osobach jak ty powstał portal www.osrodkiterapii.pl Można tam znaleźć spis i autentyczną ocenę wszystkich ośrodków terapeutycznych w całej Polsce, które zajmują się stacjonarnym leczeniem uzależnień.

Uzależnienie jest stanem pojawiającym się jako następstwo przyswajania określonej substancji (np. alkohol, narkotyki, nikotyna) lub podejmowania czynności (hazard), które początkowo sprawiają przyjemność, lecz z czasem stają się przymusowe i mają negatywny wpływ na codzienne życie i obowiązki. Osoba uzależniona w większości przypadków nie zdaje sobie sprawy, że utraciła kontrolę nad swoim zachowaniem. I trzeba jasno sobie powiedzieć – z nałogu nie da się wyjść samodzielnie. Jedną z trudniejszych decyzji, jakie musi podjąć osoba uzależniona – i właściwie jej najbliżsi również – jest zdecydowanie się na leczenie w ośrodku stacjonarnym, w którym przez przez całą dobę czuwa zespół specjalistów z różnych dziedzin. Wymaga to przyznania się do utraty kontroli nad swoim życiem oraz oddalenie się od rodziny na kilka tygodni, czasem nawet miesięcy. Co jest ważne dla osób uzależnionych, aby czas terapii był wykorzystany, z jak najlepszym skutkiem? Co należy brać pod uwagę przy wyborze ośrodka stacjonarnego? W dobie królującego internetu w ofertach możemy przebierać do woli. Tylko skąd mieć pewność, że ośrodek, który wybraliśmy jest odpowiedni? Z pomocą przychodzi nam na przykład projekt stworzony przez agencję Nakatomi – portal www.osrodkiterapii.pl, który powstał z myślą o wszystkich osobach poszukujących pomocy psychoterapeuty w problemach z nałogami. W jednym miejscu znajdziemy spis i ocenę ośrodków terapeutycznych w całej Polsce, które zajmują się stacjonarnym leczeniem uzależnień. Pomoc znajdą w nich osoby chcące wyjść z alkoholizmu, narkomanii, lekomanii, czy hazardu.

Portal nie ma na celu zareklamowania danego miejsca. Jest w pełni wiarygodny, bo wszystkie opinie pochodzą bezpośrednio od pacjentów, ich rodzin i gości. Podczas oceny pod uwagę brane są takie kryteria jak: program terapii (metody leczenia, indywidualna terapia, intensywność zajęć, zajęcia dodatkowe), opieka lekarska (specjaliści, sposób detoksykacji), lokalizacja ośrodka (kontakt z przyrodą, świeże powietrze, klimat, najbliższe otoczenie), pobyt w ośrodku (pokoje, warunki sanitarne, jakość posiłków, dieta) oraz ogólna ocena danego miejsca. Każda opinia jest później weryfikowana – właściciele portalu sprawdzają maca sieci, IP, a także kontaktują się z wystawiającym, jak i danym ośrodkiem. Dzięki temu mamy pewność, że zmieszczone komentarze są prawdziwe i obiektywne.

Ranking przedstawiony jest za pomocą mapy, po której można się poruszać w celu odnalezienia ośrodka w pożądanej lokalizacji. Do dyspozycji jest również tradycyjna wyszukiwarka, dzięki której możemy wpisać własne preferencje, np. województwo. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto więc porównać oceny i zaufać osobom, które tę jedną z najtrudniejszych dróg mają już za sobą.

Projekt agencji Nakatomi

OŚRODKI TERAPII

OŚRODEK TERAPII

JAKI OŚRODEK TERAPII?

OŚRODKI TERAPII RANKING

Facebook Comments Box

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *