Mimo że lato w pełni Ty borykasz się z chandrą? Na szczęście ze spadkiem samopoczucia można sobie szybko poradzić. W jaki sposób? Podpowiadamy!

Słońce

Jeśli tylko pogoda sprzyja, przebywaj jak najwięcej na świeżym powietrzu. Im więcej słońca, tym większa jest produkcja serotoniny, czyli hormonu szczęścia. Możesz wybrać się na spacer, albo posiedzieć na leżaku, czy kocyku i poczytać książkę. Koniecznie wyłącz dźwięki w telefonie – to pozwoli wreszcie odpocząć od całego świata.

Zapachowa kąpiel

Jeśli pogoda za oknem nie zachęca do wychodzenia na zewnątrz, zaserwuj sobie gorącą kąpiel, która działa kojąco i uspokajająco. Temperatura wody powinna mieć od około 35 do nawet 38 stopni. Do wody warto dodać płynu lub olejku o odpowiednim aromacie – zapachy działają relaksująco.

Aktywność fizyczna

Nic tak nie poprawia nastroju wydzielane podczas aktywności fizycznej endorfiny. Codzienne ćwiczenia zapewnią nie tylko pozytywny nastrój, ale spowodują szybsze spalanie tkanki tłuszczowej, usprawnią pracę płuc i krwiobiegu. Ćwiczyć możemy wszędzie – na dworze, na siłowni, a nawet w domu.

Facebook Comments Box

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *