Na temat depresji wiemy coraz więcej. Choroba ta dotyka sporej części społeczeństwa i powoli przestaje być tematem tabu. Warto wiedzieć, jakie są pierwsze objawy zaburzeń psychicznych. Szybko podjęte (i właściwe) leczenie daje bowiem niemal stuprocentową szansę na odzyskanie komfortu psychicznego.

Polecamy: CZYM SĄ ENDORFINY I JAK WPŁYWAJĄ NA NASZ ORGANIZM?

Niepokoić powinno przede wszystkim ciągłe zmęczenie, nieustanny brak energii i zniechęcenie. Osoby, u których stwierdzono depresję, cierpią również na bezsenność. Wczesnym objawem jest ponadto apatia. Może ona wiązać się z przygnębieniem, smutkiem, który z dnia na dzień zaczyna je coraz bardziej zmieniać, brakiem zainteresowania codziennymi sprawami. Nie mają one żadnej konkretnej przyczyny. Osoby chorujące na depresję mają również trudność w radzeniu sobie z negatywnymi emocjami.

Polecamy: POZBĄDŹ SIĘ TOKSYN Z ORGANIZMU

Łatwo wyprowadzić je z równowagi, są wybuchowe, szybko wpadają w złość i się irytują. Poza tym nie odczuwają radości i satysfakcji z tych rzeczy, które do tej pory wywoływały te stany. Unikają również ludzi, rezygnują z kontaktów ze społeczeństwem. Wyzwaniem jest dla nich nawet wstanie z łóżka, wzięcie prysznica, rozczesanie włosów czy przebranie się w świeże ubrania. Skąd wiadomo, że chodzi o depresję, a nie o chwilowy spadek formy? Przyjmuje się, że o tej chorobie mówimy wówczas, symptomy towarzyszą nieprzerwanie od co najmniej kilku tygodni i nie wykazują tendencji do słabnięcia. Wielu przypadkach objawy wręcz się nasilają. Nie można więc ich bagatelizować – im wcześniej zareagujemy, tym większe są szanse na odzyskanie przez osobę chorą kontroli nad własnym życiem.

Polecamy: SPRAWDŹ CZY CIERPISZ NA FOMO

Facebook Comments Box

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *