Ciągle chodzisz zmęczona i śpiąca? Twoja skóra jest… szara i pozbawiona blasku? Włosy wypadają ci na potęgę? Najwyższa pora wziąć się za siebie! Od czego zacząć? Od pozbycia się toksyn z organizmu! Odpowiednio przeprowadzony detoks, przywróci energię i poprawi funkcjonowanie wszystkich układów w twoich organizmie.

Polecamy: PRAWIDŁOWA DIETA A KORONAWIRUS? PRAWDA I MITY

Detoks wcale nie jest równoznaczny z dietą odchudzającą. Najlepiej przeprowadzać go w okresach przesilenia – tak jak właśnie teraz. Detoksykacja ma pomóc w pozbyciu się złogów nagromadzonych zimą. Pierwszym krokiem jest  całkowite wyeliminowanie używek – od papierosów, przez alkohol i kawę, a na mocnej herbacie kończąc. Warto również ograniczyć słodycze, tłuszcze, czy nabiał. Zastąp je przede wszystkim owocami i warzywami. Możesz również sięgnąć po kaszę i produkty z mąki pełnoziarnistej. Pamiętaj, aby posiłki były lekkostrawne. Na tego rodzaju diecie wytrzymaj około 14 dni. Oczywiście stopniowo możesz ją urozmaicać – w około czwartym dniu możesz sięgnąć po fermentowane produkty mleczne. Po dwóch dniach dodaj dziki ryż, czy płatki, później wprowadź chudy biały ser. Około 10 dnia możesz zjeść gotowane ryby, a pod koniec chude mięso drobiowe.

Polecamy: ZDROWOTNE WŁAŚCIWOŚCI PESTKI AVOCADO

Poza tym w czasie detoksu koniecznie pij dużo wody – przynajmniej dwa litry na dobę. W ten sposób przyspieszysz przemianę materii i pozbędziesz się toksyn wraz z moczem.  Dobrze byłoby wprowadzić również jakąś aktywność fizyczną (ale nie zbyt intensywną) – mogą to być nawet codzienne spacery.

Polecamy: PEGANIZM – HIT ŻYWIENIOWY 2019 ROKU! NA CZYM POLEGA TA DIETA?

Podczas detoksykacji wskazane jest również picie wody z cytryną, zielonej herbaty, soku z aloesu, a także naparów ziołowych. Możliwości pozbycia się toksyn jest naprawdę wiele – wystarczy tylko odrobina chęci.

Polecamy: PROBLEMY ZDROWOTNE WIDOCZNE NA TWARZY

Facebook Comments Box

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *