Pewne jest natomiast, że już wieki temu włosy przeszkadzały i nie wpływały pozytywnie na atrakcyjność zewnętrzną. I chociaż wiadomo, że depilacja laserowa dopiero niedawno została odkryta i powszechnie wykorzystywana, to nasi przodkowie również mogli cieszyć się idealnie gładkim ciałem.

Pierwsze sposoby usuwania włosów

O ile dzisiaj decydujemy się na usuwanie zbędnego owłosienia z niemal wszystkich partii ciała oprócz skóry głowy, to warto wiedzieć, że egipskie boginie najczęściej nosiły peruki, a ich naturalne włosy również były usuwane. Zabiegi depilacyjne przeprowadzano przy wykorzystaniu rozgrzanego miodu, ostrych kamieni, muszli czy mieszanek smoły, żywicy, soku z cytryny, tłuszczu hipopotama i krwi.

Archeolodzy twierdzą jednak, że prekursorami zabiegów depilacyjnych byli neandertalczycy, którzy usuwali również włosy łonowe, a pozbywanie się owłosienia przebiegało przy zastosowaniu kamieni i muszli. Później odkryto skuteczną mieszankę, w której składzie znajdywał się tłuszcz osła, żółć kozy, krew węża oraz nietoperza, a także smoła i żywica.

Najczęściej usuwano owłosienie ze względów higienicznych, ale w starożytnym Egipcie wierzono, że we włosach czai się zło. Depilacja była obowiązkowa, a każdy, kto nie przestrzegał tych zasad, był wykluczany ze społeczeństwa. Usuwanie włosów dotyczyło nie tylko kobiety, panowie mieli zakaz noszenia wąsów i brody.

Ciekawostką jest to, że moda na golenie włosów minęła dopiero w czasach średniowiecznych, kiedy poprzez epidemię dżumy masowo zamykano miejskie łaźnie. Kwestie usuwania włosów poruszał także kościół, który namawiał do zaprzestania takich zabiegów oraz nakazywał nieco bardziej zakrywający ciało ubiór.

Usuwanie owłosienia dzisiaj

O najskuteczniejszych i najbardziej komfortowych zabiegach depilacyjnych mogą dzisiaj mówić eksperci. Do lamusa odchodzą już metody usuwania zbędnych włosków przy zastosowaniu wosku, jednorazowej maszynki czy kremów. Teraz największą popularnością cieszy się depilacja laserowa. Warszawa, ale i inne duże miasta w naszym kraju dysponują profesjonalnymi gabinetami, w których takie zabiegi można przeprowadzać w pełnym bezpieczeństwie i z oczekiwanym rezultatem.

Dzisiaj owłosienie praktycznie z każdej partii ciała można usunąć komfortowo, a co najważniejsze trwale. Depilacja laserem jest jedyną metodą, która pozwala pozbyć się włosków raz na zawsze. Te nie odrosną już nigdy więcej.

Na serię takich zabiegów decydują się zarówno panie i panowie. Kobiety usuwają włosy przede wszystkim z nóg i pach, ale praktyczna jest także laserowa depilacja bikini. Panowie coraz częściej chcą pozbyć się włosów z klatki piersiowej, pach, miejsc intymnych czy pleców.

Artykuł powstał we współpracy merytorycznej z serwisem: SPIRE CLINIC laser&beauty

Facebook Comments Box

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *