Zastanawiałyście się kiedyś, dlaczego wasz czworonożny przyjaciel rzuca się na trawę, jak na najlepszy przysmak? Jeśli tak to koniecznie przeczytajcie nasz artykuł.

Polecamy: JAK OBLICZYĆ WIEK PSA

Wasz psiak ma dobrze zbilansowaną dietę? Serwujecie mu dodatkowo różne smakołyki, a on mimo to z uporem mania wsuwa trawę? Nie macie się, czym martwić. Jego zachowanie jest całkiem normalne. Jak podkreślają weterynarze, psy jedzą trawę w celu uzupełnienia niedoborów żywieniowych. I mimo że wasz czworonóg może mieć perfekcyjnie dobrane składniki to i tak sam wie najlepiej, czego jeszcze potrzebuje jego organizm do tego, aby czuł się w pełni zdrowy. Poza tym w ten sposób poprawiają pracę jelit i „leczą” swoje dolegliwości żołądkowe bądź trawienne.

Polecamy: JAK PODRÓŻOWAĆ ZE ZWIERZAKIEM?

Niektóre jedzą trawę, bo chcą… wywołać wymioty. W jakim celu? Aby właśnie w ten sposób oczyścić swój organizm, jeśli zjadły coś niestrawnego lub po prostu coś im zaszkodziło. Wiele psów po prostu lubi smak trawy. To dla nich jak “sałatka”. Pamiętajmy jednak, aby nie pozwolić czworonogowi jeść niczego, co zostało potraktowane pestycydami lub nawozami.

Polecamy: ZABAWA W ŻYCIU KOTA

Facebook Comments Box

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *