Dlaczego warto regularnie uprawiać seks?

Seks to jedna z najprzyjemniejszych form okazywania sobie uczucia, ale i jedna z podstawowych potrzeb człowieka obok jedzenia czy oddychania. Ale wiemy, że najlepszy seks jest wtedy, kiedy poza potrzebą fizjologiczną idą uczucia – chemia. Każdy, kto choć raz przeżył orgazm wie, jakie to przyjemne uczucie. Poza przyjemnością, regularny seks pozytywnie wpływa na nasze zdrowie, zarówno fizyczne jak i psychiczne.

Polecamy: POZYCJA “NA ŁYŻECZKĘ” I SPOSÓB NA WIĘKSZE DOZNANIA U KOBIET

Poprawia wygląd i sprawia, że czujemy się młodziej 
Seks, a konkretnie orgazm wpływa pozytywnie na hormon DHEA, czyli dehydroepiandrosteron, który zapewnia organizmowi młodość. Okazuje się, że po orgazmie wzrasta on aż pięciokrotnie. W praktyce oznacza to tyle, że regularny seks (który oczywiście daje nam przyjemność), sprawia, że czujemy się i wyglądamy młodo. Poza tym regularny seks ujędrnia nasze ciało.

Polecamy: JAK PRZECHOWYWAĆ PREZERWATYWY, ŻEBY NIE STRACIŁY SWYCH WŁAŚCIWOŚCI?

Łagodzi dokuczliwe objawy w cyklu miesiączkowym 
Okazuje się również, że regularny seks może łagodzić objawy drugiego cyklu miesiączkowego. Następuje to wtedy, kiedy spada poziom progesteronu, a nasienie mężczyzny działa podobnie do tego hormonu.

Polecamy: JAK ZNALEŹĆ PUNKT G U FACETA?

Przyspiesza wzrost włosów u pań 
Efektem regularnego uprawiania seksu jest również dodatkowy zastrzyk estrogenu do organizmu kobiety. Estrogen odpowiada między innymi za wzrost włosów u kobiet. To kolejna dobra wiadomość dla płci pięknej i kolejny argument potwierdzający!

Polecamy: JAK ROZPOZNAĆ, ŻE TKWISZ W TOKSYCZNYM ZWIĄZKU?

Poprawia kondycję fizyczną i pomaga utrzymać nam zgrabną sylwetkę 
O tym, że aktywność fizyczna jest zdrowa wiedzą wszyscy. O tym, że można połączyć przyjemne z pożytecznym też! Podczas seksu spalamy kalorie, poprawiamy kondycję fizyczną a i też rzeźbimy figurę!

Polecamy: 4 KROKI DO UDANEGO ZWIĄZKU

Wzmacnia serce 
Okazuje się, że seks wpływa również dobroczynnie na serce, a konkretnie wzmacnia go. Regularny seks zmniejsza zatem ryzyko zawału – jak dowodzą badania – nawet o połowę! W jaki sposób? Podczas uprawiania seksu tętno wzrasta od 70 do 150 uderzeń na minutę, co jest doskonałym treningiem dla serca.

Polecamy: 5 SPOSOBÓW NA PODSYCANIE NAMIĘTNOŚCI W DŁUGICH ZWIĄZKACH

 

Facebook Comments Box

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *