Seks to jedna z najprzyjemniejszych form okazywania sobie uczucia, ale i jedna z podstawowych potrzeb człowieka obok jedzenia czy oddychania. Ale wiemy, że najlepszy seks jest wtedy, kiedy poza potrzebą fizjologiczną idą uczucia – chemia. Każdy, kto choć raz przeżył orgazm wie, jakie to przyjemne uczucie. Poza przyjemnością, regularny seks pozytywnie wpływa na nasze zdrowie, zarówno fizyczne jak i psychiczne.

Poprawia wygląd i sprawia, że czujemy się młodziej 
Seks, a konkretnie orgazm wpływa pozytywnie na hormon DHEA, czyli dehydroepiandrosteron, który zapewnia organizmowi młodość. Okazuje się, że po orgazmie wzrasta on aż pięciokrotnie. W praktyce oznacza to tyle, że regularny seks (który oczywiście daje nam przyjemność), sprawia, że czujemy się i wyglądamy młodo. Poza tym regularny seks ujędrnia nasze ciało.

Łagodzi dokuczliwe objawy w cyklu miesiączkowym 
Okazuje się również, że regularny seks może łagodzić objawy drugiego cyklu miesiączkowego. Następuje to wtedy, kiedy spada poziom progesteronu, a nasienie mężczyzny działa podobnie do tego hormonu.

Przyspiesza wzrost włosów u pań 
Efektem regularnego uprawiania seksu jest również dodatkowy zastrzyk estrogenu do organizmu kobiety. Estrogen odpowiada między innymi za wzrost włosów u kobiet. To kolejna dobra wiadomość dla płci pięknej i kolejny argument potwierdzający!

Poprawia kondycję fizyczną i pomaga utrzymać nam zgrabną sylwetkę 
O tym, że aktywność fizyczna jest zdrowa wiedzą wszyscy. O tym, że można połączyć przyjemne z pożytecznym też! Podczas seksu spalamy kalorie, poprawiamy kondycję fizyczną a i też rzeźbimy figurę!

Wzmacnia serce 
Okazuje się, że seks wpływa również dobroczynnie na serce, a konkretnie wzmacnia go. Regularny seks zmniejsza zatem ryzyko zawału – jak dowodzą badania – nawet o połowę! W jaki sposób? Podczas uprawiania seksu tętno wzrasta od 70 do 150 uderzeń na minutę, co jest doskonałym treningiem dla serca.

 

Facebook Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *