Jak wynika z analiz Światowej Organizacji Zdrowia problem nietrzymania moczu jest coraz bardziej powszechny. Ponad połowa przypadków to wysiłkowe nietrzymanie moczu. Na szczęście dzięki coraz bardziej zaawansowanym technikom medycznym z kłopotliwą dolegliwością możemy uporać się w sposób nieinwazyjny.

Polecamy: WYSTARCZY 30 MINUT, BY POZBYĆ SIĘ WSTYDLIWEGO PROBLEMU

Najprościej mówiąc wysiłkowe nietrzymanie moczu to mimowolne oddawanie moczu na skutek wysiłku fizycznego, czy kichania, śmiechu, kaszlu. Chodzi bowiem o te czynności, podczas wykonywania których wzrasta ciśnienie w brzuchu. Przyczyn dolegliwości może być wiele – wśród nich wymienić można chociażby zbyt dużą ruchomość w okolicy połączenia pęcherza moczowego z cewką moczową pod wpływem obciążenia w wyniku niewystarczającego podparcia przed dno miednicy mniejszej. Wysiłkowe nietrzymanie moczu może dotknąć zarówno kobiety, jak i mężczyzn.

Co istotne szybkie zdiagnozowanie i podjęcie terapii pozwoli na pozbycie się dolegliwości. Na szczęście dzięki coraz bardziej zaawansowanym technikom medycznym możemy to zrobić w sposób bezinwazyjny. Jednym ze sposobów leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu u kobiet jest zabieg z wykorzystaniem fotela BTL EMSELLA. To nowoczesna i bezinwazyjna metoda opierająca się na wykorzystywaniu technologii  HIFEM (Highh-Intensity Focused Electromagnetic Technology) w celu naturalnego pobudzenia kobiecych mięśni stref intymnych (dokładnie dna miednicy) i przywrócenia kontroli nerwowo-mięśniowej u pacjentki.

Polecamy: DLA KOGO GINEKOLOGIA ESTETYCZNA? W JAKI SPOSÓB POPRAWIA KOMFORT ŻYCIA SETEK KOBIET?

Skuteczność zabiegu opiera się na dokładnej i wnikliwej koncentracji energii elektromagnetycznej, a następnie głębokim oddziaływaniu na cały obszar dna miednicy. – Jest to niezwykle silne skoncentrowane pole elektromagnetyczne – podkreślają medycy. – Wysoka intensywność pola magnetycznego pozwala na dotarcie odpowiednio zmodyfikowanej energii do mięśni w całym obszarze miednicy – dodają. Kuracja przebiega w sposób niezwykle prosty. Wystarczy usiąść na specjalnie skonstruowanym do tego zabiegu fotelu, który połączony jest z aparatem. Fotel wykorzystuje się również w celu wzmocnienia mięśni Kegla po porodzie, nagłego nietrzymania moczu, mieszanego nietrzymania moczu, czy treningu mięśni dna miednicy. Istotne jest to, że zabieg wykonuje się w stroju pacjentki, a więc bez konieczności krępującego rozbierania.

REJESTRACJA TELEFONICZNA (34) 365 46 66

Facebook Comments Box

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *