Zdarzyło ci się podczas kichania, kaszlu, śmiechu, czy wysiłku fizycznego mimowolnie oddać mocz? Niestety ten wstydliwy problem dotyczy coraz większej części społeczeństwa – bez względu na wiek, czy płeć. Jeśli ty również należysz do tej grupy, zgłoś się do specjalisty. Szybkie zdiagnozowanie i podjęcie terapii pozwoli na pozbycie się dolegliwości. A to z pewnością pozytywnie wpłynie na twój codzienny komfort.

Powodem krępującego wycieku moczu jest prawdopodobnie osłabienie mięśni dna miednicy, które nie są w stanie prawidłowo zaciskać cewki moczowej. Najprościej mówić, gdy w pęcherzu rośnie ciśnienie, mocz z niego mimowolnie wycieka.

Polecamy: NIE ZAPOMNIJ O BADANIU PIERSI

Według WHO (Światowa Organizacja Zdrowia) problem nietrzymania moczu jest bardzo rozpowszechniony. Według badań wysiłkowe nietrzymanie moczu to prawie połowa wszystkich przypadków nietrzymania moczu. Ta kłopotliwa dolegliwość znacznie częściej występuje u kobiet niż u mężczyzn i nasila się wraz z wiekiem. Przyczyn może być wiele. Wśród czynników, które predysponują do wysiłkowego nietrzymania moczu u kobiet można wymienić nadwagę, otyłość, więcej niż dwa porody, poród po 42. tygodniu ciąży, operacje wykonywane w okolicy podbrzusza, urodzenie dziecka ważącego więcej niż 4000 g, palenie papierosów, zaparcia, czy przewlekłe choroby płuc. Z kolei u mężczyzn może to być związane z uszkodzeniem (wskutek operacji) mechanizmu odpowiedzialnego za utrzymywanie moczu.

Polecamy: TE BADANIA GINEKOLOGICZNE NALEŻY ROBIĆ REGULARNIE!

Problem jest dość krępujący i pewnie ciężko się do niego przyznać. Jednak bagatelizowanie go nie przyniesie nic dobrego. Im wcześniej rozpoczniemy walkę z dolegliwością, tym prędzej się jej pozbędziemy.

Polecamy: GINEKOLOGIA ESTETYCZNA W MEDYK CENTRUM

Kobiety powinny to oczywiście zgłosić ginekologowi. Dokładne badanie umożliwi ocenę sromu, krocza oraz stopień zaawansowania problemu. Lekarz może zalecić leczenie zachowawcze, farmakologiczne, chirurgiczne oraz mniej inwazyjne – laserowe. To ostatnie to innowacyjna i najbezpieczniejsza metoda ciesząca się coraz większą popularnością. Polega ona na fototermicznym obkurczaniu ścianek pochwy. Jak tłumaczą specjaliści jednej z częstochowskich klinik, zabieg ten wykorzystuje laser powodujący wzmacnianie powięzi wewnątrzmiedniczej, ścianek pochwy, a także obszar ujścia cewki moczowej. Światło lasera stymuluje włókna kolagenowe śluzówki prowadząc do ich namnażania i wzmocnienia. Dochodzi do obkurczania tkanek poddanych zabiegowi, co prowadzi następnie do zmniejszenia kąta nachylenia cewki moczowej i przywraca jej normalną funkcjonalność. Co istotne, złagodzenie lekkiego lub średnio nasilonego wysiłkowego nietrzymania moczu wymaga zwykle jednorazowego zabiegu. Jeżeli zajdzie potrzeba, można go powtórzyć po miesiącu. Średni czas trwania zabiegu to 30 minut. Jest on całkowicie bezbolesny, nie wymaga leżenia w szpitalu.

Laserowe leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu – laser Mona Lisa Touch  cena: 800 zł

Prywatne Centrum Medyczne “Medyk Centrum” Jan Bińczyk

42-200 Częstochowa, Aleja Wolności 34
Artykuł Sponsorowany
Facebook Comments Box

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *