Każda z nas, niezależnie od wieku, powinna odwiedzić gabinet ginekologa przynajmniej raz w roku. Bez względu na to, czy zmagamy się z jakąś drobną infekcją intymną, czy nie mamy żadnych dolegliwości. Dlaczego to tak istotne? Bo tylko w ten sposób możemy uchronić się przed wieloma groźnymi chorobami. Podpowiadamy, jakie badania ginekologiczne należy wykonać regularnie.

Polecamy: NIE ZAPOMNIJ O BADANIU PIERSI

U wielu kobiet wizyta w gabinecie ginekologicznym wywołuje skrępowanie. Strach jest jednak nieuzasadniony. Musimy do wizyty podejść w sposób spokojny – ginekolog to przecież specjalista, jak każdy inny lekarz. Podstawowe badanie, które wykonuje to badanie na fotelu ginekologicznym w jego gabinecie. Dzięki temu może ocenić między innymi wygląd zewnętrznych narządów płciowych.

Sprawdź też: Ginekologia w Medyk Centrum

Poza tym konieczne jest również sprawdzenie “wnętrza” W tym celu przeprowadza się badanie USG, które umożliwia między innymi kontrolę jajników. Przynajmniej raz w roku powinnyśmy również przejść badanie cytologiczne – jest to procedura przesiewowa w kierunku raka szyjki macicy.

Sprawdź też: Ginekologia Plastyczna w Medyk Centrum

Pamiętajmy, że tylko regularnie wykonywane badania pozwalają wychwycić ewentualne wczesne postaci tych chorób nowotworowych.

Lekarze przyjmujący w Medyk Centrum:

  • Poradnia Ginekologiczna – prowadzenie kobiet w ciąży, badania ginekologiczne, usg ginekologiczne, CRIO terapia, wkładki antykoncepcyjne
    • lek. med Małgorzata Nita-Nowak
    • lek. med. Zdzisław Dubnicki
    • lek. med. Grzegorz Płachecki

Pracownia USG Medyk Centrum

REJESTRACJA TELEFONICZNA (34) 365 46 66

Prywatne Centrum Medyczne “Medyk – Centrum” Jan Bińczyk

Tel: 34 365 46 66
Fax: 34 368 34 30
Rejestracja: rejestracja@medyk-centrum.pl
42-200 Częstochowa, Aleja Wolności 34
Artykuł Sponsorowany
Facebook Comments Box

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *