Wracasz samochodem do domu, wyłączasz silnik i przez nieuwagę… uderzasz kolanem w znajdujący się w stacyjce kluczyk. Spoglądasz, co się stało i nagle okazuje się, że… się złamał. Co zatem zrobić?

Polecamy: KONTROLKI W SAMOCHODZIE – CO OZNACZAJĄ?

Przypadkowe ułamanie części klucza może zdarzyć się każdemu. Jeśli choć jego niewielka część wystaje ze stacyjki, możesz spróbować go wyciągnąć za pomocą pęsety lub niewielkich szczypiec. Nie łudź się – łatwo nie będzie. Czasami konieczne będzie najpierw dociśnięcie kluczyka (co zwolni blokadę). Następnie szybkim ruchem spróbuj wyciągnąć ułamaną część. Jeśli na wystającym grocie znajdują się jakiekolwiek ząbki, możesz próbować metody z zagiętym drutem lub agrafki zaczepiając o wystający ząbek. Aby nieco sobie ułatwić to zadanie, możesz użyć preparatu typu WD-40. Naoliwiony klucz będzie łatwiejszy do usunięcia szczypcami lub drutem. Jeśli twoje zabiegi nie przynoszą żadnych efektów, lepiej dłużej nie kombinuj.

Od razu ostrzegamy! Niech nie przyjdzie ci do głowy samodzielne rozkręcanie stacyjki – przyniesie to więcej szkód niż pożytku. Jeśli coś uszkodzisz, czeka cię jej całkowita wymiana. Lepiej więc od razu wezwij specjalistę.

KADEX Tłumiki, Katalizatory, Filtry

ADRES FIRMY

ul.Boh.Katynia 2
ul.Traugutta 16

DANE KONTAKTOWE

ZADZWOŃ (34) 361 55 16
NAPISZ 
KADEX@KADEX-TLUMIKI.PL

Facebook Comments Box

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *