Zastanawiałyście się kiedyś, dlaczego w niektórych pomieszczeniach czujemy się jak u siebie w domu, a z innych chciałybyśmy uciec, jak najszybciej? I nie, wcale nie musi tu chodzić o osoby, z którymi przebywamy w danym miejscu. Okazuje się bowiem, że ogromny wpływ na nasze samopoczucie ma… kolor wnętrza.

Polecamy: JAK WYBRAĆ KANAPĘ DO POKOJU NASTOLATKA?

Żółty to kolor bardzo optymistyczny i radosny. Zapewnia on dobry humor i sprawia, że w jego otoczeniu ludzie czują się bardzo dobrze i swobodne. Co istotne – to też kolor, który pobudza zdolności organizacyjne i skłania umysł do działania.

Polecamy: MEBELKI PINIO DLA DZIECI ROZWIJAJĄCE ICH WYOBRAŹNIĘ

Niebieski wycisza i uspokaja. Ponoć nawet do tego stopnia, że… jest w stanie obniżyć ciśnienie krwi. Łagodzi napięcie w sytuacjach stresowych. Niebieski kolor ścian znakomicie sprawdza się więc w pomieszczeniach związanych z relaksem i odpoczynkiem. Oczywiście wszystko zależy od barwy, na którą się zdecydujemy.

Polecamy: 20 NAJLEPSZYCH DODATKÓW DO POKOJU DZIECIĘCEGO Z ALIEXPRESS OD HOUSEOFDESIGN.PL

Pomarańczowy to pozytywny i ciepły kolor. Pobudza umysł do działania. Pomaga uwolnić wnętrze od złych emocji.

Czerwony to kolor dość intensywny, dlatego należy wystrzegać się jego nadmiaru. Jeśli jest w odpowiedniej ilości, zachęca do pozytywnego myślenia i nadaje wnętrzu ciepłego klimatu. Poza tym pobudza do działania i wyzwala adrenalinę, która z kolei podnosi ciśnienie krwi.

Polecamy: WYBIERAMY DRZWI WEWNĘTRZNE

Zielony sprawia, że czujemy się spokojniejsi, możemy się wyciszyć i zrelaksować. Poza tym powoduje korzystne zmiany fizjologiczne – zmniejsza napięcie mięśni, obniża ciśnienie krwi. Jest czynnikiem równoważącym i pomaga regulować krążenie.

Polecamy:  Powietrze w mieszkaniu jest suche. W jaki sposób je nawilżyć?

Fioletowy wycisza i pobudza wyobraźnię. Sprzyja uspokojeniu, koncentracji, oraz regeneracji. Łagodzi stres, pomaga rozwijać intuicję i kreatywność. Nie malujmy nim jednak wszystkich ścian, bo ta barwa jest zbyt mocna i dominująca.
Facebook Comments Box

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *