Wolne związki kojarzą się różnie. Dla jednych to synonim swobodny i wolności, dla innych egoizmu i niedojrzałości emocjonalnej. Czym charakteryzuje się taki rodzaj relacji?

Polecamy: JA SUBTELNIE POKAZAĆ FACETOWI, ŻE CI SIĘ PODOBA?

Wolne związki stały się niejako znakiem naszych czasów. Współcześni ludzie często nie są pewni, czy chcą się z kimkolwiek wiązać na stałe. Nie mają ochoty zamykać się na inne możliwości, wobec czego życie bez zobowiązań wydaje się im jedyną uczciwą drogą. W takich relacjach partnerzy nie tłumaczą się sobie nawzajem z przygód seksualnych z innymi osobami. Dlatego właśnie trudno tkwić w takim układzie temu, kto zwykle bardzo angażuje się emocjonalnie i uczuciowo.

Nie oznacza to jednak, że w takich relacjach nie obowiązują żadne zasady. Powinny się one charakteryzować przede wszystkim szczerością – oczywiście nie oznacza to, że musimy relacjonować naszemu partnerowi wszystkie szczegóły z życia seksualnego, ale miło byłoby czuć się przy nim bezpiecznie. Seks bez zabezpieczenia w wolnym związku nie wchodzi w grę. Poza tym unikajmy seksu ze wspólnymi znajomymi. W wolnych związkach ogromne znaczenie ma też szacunek.

Jeśli z czasem zaczyna ci przeszkadzać, że twój partner spotyka się też z innymi, porozmawiaj z nim o tym. Jeśli nie dojdziecie do wspólnych rozwiązań to po prostu się rozstańcie. Wolny związek powinien kojarzyć się ze swobodą, niezależnością i pełną wolnością, kiedy natomiast pojawia się uczucie, wszystkie te cechy nie mają racji bytu.

Facebook Comments Box

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *