Wolne związki kojarzą się różnie. Dla jednych to synonim swobodny i wolności, dla innych egoizmu i niedojrzałości emocjonalnej. Czym charakteryzuje się taki rodzaj relacji?

Polecamy: JA SUBTELNIE POKAZAĆ FACETOWI, ŻE CI SIĘ PODOBA?

Wolne związki stały się niejako znakiem naszych czasów. Współcześni ludzie często nie są pewni, czy chcą się z kimkolwiek wiązać na stałe. Nie mają ochoty zamykać się na inne możliwości, wobec czego życie bez zobowiązań wydaje się im jedyną uczciwą drogą. W takich relacjach partnerzy nie tłumaczą się sobie nawzajem z przygód seksualnych z innymi osobami. Dlatego właśnie trudno tkwić w takim układzie temu, kto zwykle bardzo angażuje się emocjonalnie i uczuciowo.

Nie oznacza to jednak, że w takich relacjach nie obowiązują żadne zasady. Powinny się one charakteryzować przede wszystkim szczerością – oczywiście nie oznacza to, że musimy relacjonować naszemu partnerowi wszystkie szczegóły z życia seksualnego, ale miło byłoby czuć się przy nim bezpiecznie. Seks bez zabezpieczenia w wolnym związku nie wchodzi w grę. Poza tym unikajmy seksu ze wspólnymi znajomymi. W wolnych związkach ogromne znaczenie ma też szacunek.

Jeśli z czasem zaczyna ci przeszkadzać, że twój partner spotyka się też z innymi, porozmawiaj z nim o tym. Jeśli nie dojdziecie do wspólnych rozwiązań to po prostu się rozstańcie. Wolny związek powinien kojarzyć się ze swobodą, niezależnością i pełną wolnością, kiedy natomiast pojawia się uczucie, wszystkie te cechy nie mają racji bytu.

Facebook Comments Box

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *