Twoje włosy są delikatnie pofalowane? A może mimo że teoretycznie są proste to niezwykle mocno się puszą? Codziennie wstajesz skoro świt, sięgasz po prostownicę i starasz się doprowadzić je do idealnego, gładkiego wyglądu? Gładkie pasma możesz uzyskać również w inny sposób.

Polecamy: DOMOWE SPOSOBY NA PIĘKNE I ZDROWE WŁOSY

Regularne albo nieumiejętne używanie “żelazka do włosów” może im tylko zaszkodzić. Warto więc skorzystać z innych metod.

Polecamy: 3 NAJPOPULARNIEJSZE METODY NA ZMARSZCZKI

Alternatywą dla prostownicy jest… zwykła suszarka, najlepiej z płaską nasadką. Wyciągajmy pasma włosów na szczotce i przykładajmy do nich suszarkę w kierunku od góry do dołu i suszmy za pomocą szybkich i posuwistych ruchów. Równocześnie drugą dłonią, za pomocą grzebienia trzeba czesać włosy, naciągając je w dół.

polecamy: JAKIE KOLORY PASUJĄ DO BLONDYNEK? A KTÓRE NIE PASUJĄ?

W naturalnym wygładzeniu włosów pomagają odpowiednio dobrane płukanki i maski. Tę pierwszą możemy zrobić na przykład z octu jabłkowego. Dwie łyżki mieszamy w szklance wody i płuczemy nią umyte włosy. Następnie pozwalamy włosom wyschnąć bez użycia suszarki.

Polecamy: JAK DOBRAĆ IDEALNY PODKŁAD DO ODCIENIA SKÓRY?

Skuteczna będzie również szałwia – zaparzamy 2-3 torebki ziół w litrze wody, a gdy przestygnie, serwujemy włosom kąpiel w naparze. Rozczesujemy je na prosto i suszymy. Pamiętajmy jednak, że szałwia delikatnie przyciemnia włosy!

Polecamy: HALUKSY: JAK POWSTAJĄ I JAK JE LECZYĆ?

Poza tym pomocna może być nafta kosmetyczna – wystarczy, że wetrzemy jej kilka kropel i pozostawimy na kilka godzin. Następnie musimy dokładnie umyć włosy. Na ten preparat trzeba jednak uważać, bo może podrażnić skórę głowy. Taki zabieg można powtarzać 1-2 razy w tygodniu.

Polecamy: DOMOWE SPOSOBY NA PIĘKNE I ZDROWE WŁOSY

Pomocna w prostowaniu okaże się też skrobia ziemniaczana. Najlepiej nakładać ją na włosy w formie maski, np. można dodać ją do gotowej maski bez spłukiwania. Na jedną porcję wystarczy jedna łyżka. Maskę nakładamy na umyte i suche włosy. Nie nakładaj jej jednak od nasady, bo włosy będą zbyt przyklapnięte. Następnie owiń włosy folią spożywczą lub czepkiem i pozostaw na 2 –3 godziny. Na koniec spłucz maskę, a włosy umyj delikatnym szamponem.

Polecamy:  ORZECHY WŁOSKIE I ICH DZIAŁANIE NA NOWOTWORY, PRACĘ SERCA CZY MÓZG

Facebook Comments Box

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *