Niektóre kobiety tak bardzo pragną ciąży, że doszukują się jej objawów w każdej zmianie zachodzącej w organizmie. Inne nawet przez wiele tygodni nie orientują się, że w ich brzuchu rośnie mały człowiek. Jakie są więc najczęściej występujące objawy ciąży – jak rozpoznać, że zostaniesz mamą? Dla każdej przyszłej mamy ważna jest informacja, w którym tygodniu ciąży właśnie się znajduje
Dla większości kobiet, pierwszym sygnałem, który mówi, że „coś się dzieje” jest brak miesiączki. Przed zatrzymaniem miesiączki mogą się pojawić także bolesność i obrzmienie piersi, pobolewanie podbrzusza i podwyższenie temperatury ciała.

. Można to łatwo sprawdzić. W jaki sposób? Sięgając po kalkulator ciąży. Dzięki niemu może też wyliczyć szacunkowy termin porodu.

Polecamy: DLA KOGO GINEKOLOGIA ESTETYCZNA? W JAKI SPOSÓB POPRAWIA KOMFORT ŻYCIA SETEK KOBIET?

Kalkulator ciąży, czyli metoda Naegelego, nie podaje rzeczywistego wieku płodu ani daty porodu, a jedynie przybliżone daty. Jest to spowodowane faktem, że dokładny moment zapłodnienia, od którego powinno się liczyć rzeczywisty wiek ciąży, jest bardzo trudny do określenia. Na dodatek zakłada on regularne cykle u kobiety, które trwają 28 dni, 30-dniowe miesiące i dokładnie 40-tygodniowy czas trwania ciąży. Mimo to obliczenie wieku ciąży i wyznaczenie terminu porodu jest bardzo ważne, w szczególności w przypadku ciąż o nieprawidłowym przebiegu.

Polecamy: JAKIE BADANIA WYKONAĆ PRZED ZAJŚCIEM W CIĄŻĘ?

Dzięki temu można zaplanować badania a to niezwykle ważne do monitorowania stanu zdrowia nienarodzonego maluszka, a także przewidzieć, co może się dziać w danym miesiącu i chociaż w teorii przygotować się do przyjścia na świat naszego potomka. Pogubienie się, który to tydzień ciąży, nie należy do rzadkości – szczególnie, gdy to kolejna ciąża a kobieta ma już dzieci pod opieką i wiele innych obowiązków.

Polecamy: RAK JAJNIKA: CO WIEMY O CHOROBIE?

Facebook Comments Box

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *