ORZECHY WŁOSKIE

Przyszedł sezon na orzechy włoskie, więc warto przedstawić kilka jego zalet. W orzechach tych jest mnóstwo białka, zdrowych tłuszczy, błonnika, steroli roślinnych, przeciwutleniaczy, a także  witamin i minerałów. Zjadanie około mniej więcej siedem łuskanych orzechów, wystarczy, aby w pełni skorzystać z niesionych przez nie korzyści dla zdrowia.

Polecamy: JAK OCZYŚCIĆ PŁUCA DOMOWYM SPOSOBEM?

Może zmniejszać ni tylko ryzyko, ale i rozmiary raka prostaty czy piersi

Przeprowadzono badania na myszach, które podzielono na dwie grupy; jedna grupa miała wprowadzone do diety orzechy, natomiast druga grupa otrzymywała tłuszcze z innych źródeł. Badanie trwało niespełna 20 tygodni i po jego zakończeniu okazało się, że myszom które miały stwierdzonego guza, znacznie ograniczył się rozwój nowotworu. Zahamowanie wzrostu dochodziło nawet do 50 %!

Polecamy: DROŻDŻYCA – DOMOWE SPOSOBY

Orzechy idealne dla osób z chorobami serca

Orzechy włoskie zawierają aminokwas L-argininę, która dobrze wpływa na układ naczyniowy u ludzi z chorobami serca. Orzechy włoskie zawierają również kwas alfa-linolenowy (ALA) z grupy wielonienasyconych kwasów tłuszczowych typu omega-3, który posiada właściwości przeciwzapalne i może zapobiegać tworzeniu się patologicznych zakrzepów krwi. Osoby z dużą ilością ALA, mają dużo mniejsze szanse na śmiertelne ataki serca.

Polecamy: LECZENIE KANAŁOWE POD MIKROSKOPEM

Przeciutleniacze

Orzechy włoskie zawierają kilka unikatowych i skutecznych przeciwutleniaczy, które są obecne jedynie w niewielu powszechnie dostępnych produktach spożywczych. Przeciwutleniacze, zawarte w orzechach włoskich, mają niesamowicie silne właściwości zwalczające wolne rodniki.

Polecamy: 5 POPULARNYCH MITÓW DOTYCZĄCYCH ZAĆMY

Wspieranie działania mózgu

Orzechy włoskie zawierają pewną neuroprotekcyjnych, w skład, których wchodzą witamina E, kwas foliowy, melatonina, kwasy omega 3 oraz przeciwutleniacze. Badania udowadniają, że spożywanie orzechów włoskich może wspierać działanie mózgu. Dzięki wprowadzeniu ich do diety np. poprawimy pamięć.

Polecamy: PORÓD W CZASACH KORONAWIRUSA

Polecamy: PRAWIDŁOWA DIETA A KORONAWIRUS? PRAWDA I MITY

Polecamy: KORONAWIRUS A BEZPŁODNOŚĆ. CHIŃSCY NAUKOWCY KOMENTUJĄ

Polecamy: POTRZEBUJESZ ŻELU ANTYBAKTERYJNEGO? MOŻESZ ZROBIĆ GO SAMA!

Polecamy: NIETOPERZE A KORONAWIRUS

ORZECHY WŁOSKIE – WŁAŚCIWOŚCI

ORZECHY WŁOSKIE NA NOWOTWORY

ORZECHY WŁOSKIE NA SERCE, MÓZG

Facebook Comments Box

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *