O charakterze każdego wnętrza decydują detale. Do takich niewątpliwie możemy zaliczyć balustrady i poręcze. Umieszczamy je nie tylko przy schodach, ale również na balkonach, czy tarasach. Mogą być one niewidoczne, przybierając formę szklanej tafli, proste drewniane, a nawet stalowe o bogatych i finezyjnych wzorach. Na jakie się zdecydować? Wszystko zależy od naszych preferencji i wystroju wnętrza. Podpowiadamy, które cieszą się największą popularnością.

Balustrady wykonuje się na wiele różnych sposobów. Warto więc zastanowić się, jaka będzie najbardziej pasować do naszego wnętrza tak, by nie zaburzyć całej aranżacji. Oczywiście w przypadku balustrad – tak, jak i niemal we wszystkim – trendy zmieniają się praktycznie, co sezon. Jednak musimy pamiętać, że to nie jest element, który będziemy zmieniać każdego roku. Wybierzmy więc taką balustradę, która będzie nie tylko zgodna z obowiązującą modą, ale również nieco bardziej uniwersalna.

Najbezpieczniejszym wyborem jest bez wątpienia balustrada wykonana ze szkła (hartowanego i laminowanego). Można zdecydować się na wersję niemal niewidoczną, albo w jakimś odcieniu. Szkło grafitowe na przykład nada eleganckiego charakteru każdej aranżacji wnętrza. Tego rodzaju balustrada montowana jest w profilu liniowym. Można go dodatkowo zamaskować. Co istotne, pomiędzy taflami szkła często montuje się punktowe mocowania, które usztywniają całą konstrukcję. Cena wykonania oraz montażu tego rodzaju balustrady to 9000 zł brutto. (zdj. 2)

Z roku na rok coraz większą popularnością cieszą się balustrady na konstrukcjach stalowych ze szklanym wypełnieniem. Sprawdzą się one idealnie przede wszystkim we wnętrzach typu loft. Stal możemy lakierować na dowolny kolor. Zastosowane szkło jest oczywiście bezpieczne. Koszt takiej balustrady to 950 zł netto za mb. (zdj. 28)

Serca miłośników nowoczesnych rozwiązań z pewnością podbiją balustrady szklane o niestandardowych kształtach. Dzięki wykonanemu wcześniej szablonowi szkło idealnie pasuje do istniejącej wnęki. Efekt finalny robi ogromne wrażenie. W prezentowanej balustradzie wykorzystano pojedyncze szkło hartowane o grubości 10 mm, mocowania to również rotule. Koszt kompleksowej usługi wykonania takiej balustrady to ok. 2500-3000 zł brutto. (zdj. 32)

Szklane balustrady możemy również wykorzystać na zewnątrz. W poniższym przykładzie pomiędzy szkłem hartowanym a laminowanym mamy folię, dzięki której po ewentualnym stłuczeniu całość nie rozpadnie się na milion kawałków. Tego typu balustrady mocowane są na rotulach – to punktowe mocowania do szkła na dowolnym dystansie. Dodatkowo możemy je lakierować na dowolny kolor. Koszt tego rodzaju balustrady to 11370 zł brutto. (zdj. 18)

Szklana balustrada pasować będzie również na tarasie. Tradycyjnie stosuje się przy niej bezpieczne szkło – hartowane i laminowane. Co istotne, można w nim wykonać różnego rodzaju wycięcia. Wszystko oczywiście zależy od preferencji klienta. Koszt wykonania tego typu balustrady ok 9000 zł brutto. (zdj. 46)

Więcej zdjęć na stronie: https://iszklo.pl/oferta/balustrady-szklane/

Facebook Comments Box

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *