Maj i czerwiec mimo że to jedne z najpiękniejszych miesięcy, dla wielu są również najtrudniejsze w całym roku. To bowiem okres alergii sezonowych. Męczący katar, łzawienie oczu, duszności, kaszel niejednemu uprzykrzają życie. Sprawdźcie, na jakie rośliny lepiej uważać.

Polecamy: RAK JAJNIKA: CO WIEMY O CHOROBIE?

Wiedząc, co pyli i będzie pylić w najbliższym czasie, jesteśmy w stanie tak zaplanować urlop czy wyjazdowy weekend, by uniknąć okresu największego stężenia roślin, które nam szkodzą. W maju pylą przede wszystkim dęby, brzozy, wierzby, buki, a także drzewa iglaste: sosny i świerki. Najmocniejsze alergie wywołują jednak trawy, które co prawda zaczynają pylić już w kwietniu, ale to właśnie w czerwcu stężenie ich pyłków w powietrzu jest najwyższe. W efekcie wiele osób zmaga się z pieczeniem i łzawieniem oczu, męczącym kaszlem oraz katarem.

Polecamy: WYSTARCZY 30 MINUT, BY POZBYĆ SIĘ WSTYDLIWEGO PROBLEMU NIETRZYMANIA MOCZU

Co gorsza, czerwiec jest także czasem pylenia żyta, które również jest trawą (uprawną). Najlepiej więc trzymać się z daleka od pól i łąk. Szczególnie poranne i wieczorne spacery w tych okolicach są niewskazane dla alergików. Pamiętajcie jednak, że pyłek żyta jest wiatropylny, co powoduje, że niekiedy rozprzestrzenia się na duże miasta, gdzie w okolicy nie ma pól uprawnych. Alergikom w czerwcu dadzą się też we znaki alergeny babki, komosy, czarnego bzu i pokrzywy

Polecamy: W JAKI SPOSÓB GINEKOLOGIA ESTETYCZNA POPRAWIŁA  KOMFORT ŻYCIA SETEK KOBIET?

Warto zaznaczyć, że najwcześniej zaczynają pylić rośliny w południowo-zachodniej części kraju. Przy wysokim stężeniu w tym rejonie na początku pylenia, możemy liczyć na nieco mniejsze stężenie w północno-wschodniej Polsce.

Poradnia Alergologiczna w MEDYK CENTRUM

Prywatne Centrum Medyczne „Medyk – Centrum” Jan Bińczyk
Rejestracja, informacje: (34) 365 46 66, rejestracja@medyk-centrum.pl
Adres: 42-200 Częstochowa, Aleja Wolności 34

Facebook MEDYK CENTRUM

Cennik:

Poradnia Alergologiczna 120 zł
– odczulanie 80 zł
– testy alergiczne skórne – panel pokarmowy 140 zł
– testy alergiczne skórne – panel wziewny 140 zł
– testy alergiczne skórne – panel mieszany 140 zł
– testy alergiczna skórne płatkowe – 1 alergen 8 zł

Artykuł sponsorowany

Facebook Comments Box

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *