Na twoim języku pojawił się biały nalot? Czy masz powody do niepokoju? Jeśli nie towarzyszą mu dodatkowe objawy to raczej nie. Jednak jeśli biały nalot na języku pojawia się wraz z innymi symptomami, koniecznie trzeba sprawdzić jego przyczynę.

Polecamy: RAK JAJNIKA: CO WIEMY O CHOROBIE?

Biały nalot na języku może świadczyć o tym, że z naszym organizmem dzieje się coś złego. Co? Może powstawać stan zapalny, może rozwijać się jakaś choroba. Dość często u osób dorosłych biały nalot na języku pojawia się z powodu nadużywania kawy, herbaty i papierosów. Pojawienie się białego nalotu może też wynikać ze złej diety, czy nieodpowiedniej higieny jamy ustnej. Najczęściej jednak okazuje się, że organizm jest po prostu słabo nawodniony i wysyła alarmujące sygnały.

Polecamy: PO CO WYKONUJE SIĘ MORFOLOGIĘ KRWI?

Aby zapobiec takiej sytuacji, powinniśmy pić od 2 do 2.5 litrów w ciągu doby. Jeśli regularne picie wody, odpowiednia higiena jamy ustnej, ograniczenie używek i zmiana diety nie pomogą, możemy udać się na konsultację do lekarza. Pamiętajmy, że jeśli biały nalot na języku jest kredowo-biały, z ust wydziela się nieprzyjemny zapach i zmiana koloru obejmuje też podniebienie, dziąsła, a nawet gardło, może to być objaw grzybicy jamy ustnej. W takiej sytuacji pod żadnym pozorem nie zwlekajmy z wizytą u specjalisty.

Facebook Comments Box

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *