Zdarza ci się myć okna w słoneczny dzień? Rozpylasz detergenty bezpośrednio na sprzątane powierzchnie? Zapominasz o systematycznym czyszczeniu gąbki do mycia naczyń? Wiele z nas popełnia dokładnie takie same błędy podczas sprzątania. Znajomość najważniejszych zasad pozwoli zaoszczędzić ci czas, siły i pieniądze.

Mycie okien w słoneczny dzień

To zły pomysł – płyn w pełnym słońcu wysycha znacznie szybciej i w efekcie na szybach tworzą się zacieki. W miesiącach wakacyjnych – gdy przeważają słoneczne dni – najlepiej myć okna późnym popołudniem lub nawet wieczorem.

Rozpylanie detergentu

Ty też rozpylasz środki czyszczące bezpośrednio na meble i inne czyszczone płaszczyzny? To błąd. Dlaczego? Bo mogą na nich powstać plamy i odbarwienia. Na dodatek mieszasz kurz z detergentem i tworzysz brudną maź. W efekcie na czyszczonych powierzchniach powstanie trudny do usunięcia osad. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest rozpylanie środka czyszczącego bezpośrednio na ściereczkę z mikrofibry lub ręcznik papierowy.

Polecamy: POZBĄDŹ SIĘ WIRUSÓW Z MIESZKANIA

Czyszczenie gąbki

Opłukiwanie gąbki wodą nie wystarczy. Jej struktura sprawia, że osadzają się w niej zarówno resztki jedzenia, jak i bakterie. Koniecznie więc „wrzuć” ją raz w tygodniu do zmywarki lub wilgotną włóż na dwie minuty do mikrofalówki. Ponadto po skończonym zmywaniu warto zalać je wrzątkiem, a po pewnym czasie dokładnie wycisnąć.

Polecamy:  JAK SKUTECZNIE WYCZYŚCIĆ OŚWIETLENIE DOMOWE?

Wycierasz kurz przed odkurzaniem

Jeśli najpierw wytrzesz kurze na meblach, a później odkurzysz, po chwili kurz z podłogi znów na nich osiądzie. Dlatego tak ważne jest, by najpierw odkurzyć podłogę, potem wytrzeć kurz, a na koniec umyć podłogę.

Polecamy: JAK UŁATWIĆ SOBIE SPRZĄTANIE?

Szorowanie elektroniki

Telewizory, komputery i laptopy wymagają specjalnego traktowania. Pod żadnym pozorem nie czyść ich płynem do szkła, bo ten stworzony jest na bazie amoniaku. O wiele lepiej sprawdzą się specyfiki specjalnie przeznaczone do tego typu powierzchni wraz z miękką ściereczką z mikrofibry.

Polecamy: PODŁOGA BEZ SMUG? TO PROSTE!

Facebook Comments Box

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *