Jak często czyścicie lampy, żyrandole i abażury? No właśnie… Wiele z nas podczas sprzątania zwyczajnie o nich zapomina. Później okazuje się, że to prawdziwe siedliska kurzy. Podpowiadamy więc jak skutecznie i szybko wyczyścić oświetlenie domowe.
Regularne czyszczenie oświetlenia w domu jest bardzo istotne. Osadzający się na kloszach i abażurach lamp kurz może nawet wywołać alergię.
W przypadku lamp stojących, czy lampek nocnych, zacznijmy od zdjęcia abażuru. Stelaż przecieramy wilgotną ściereczką. Chcąc wyczyścić abażur bądź klosz, musimy uwzględnić materiał, z którego został on wykonany. W przypadku tych plastikowych, czy wykonanych z tkaniny nie ma problemy.
Zwilżona ściereczka, czy gąbka, woda i mydełko z pewnością wystarczą.  Z kolei te płócienne, pergaminowe, papierowe, czy wiklinowe wymagają specjalnego traktowania –  nie możemy dopuścić do ich uszkodzenia i rozklejenia. Najbezpieczniejszym wyjściem będzie więc sięgnięcie po specjalną miotełkę do kurzu.
Z kolei żyrandole kryształowe rozmontujmy maksymalnie jak to możliwe i umyjmy letnią wodą z dodatkiem delikatnego środka czyszczącego.
Możemy również wypolerować je wacikiem nasączonym alkoholem. Szklane żyrandole natomiast możemy wyczyścić za pomocą płynu do szyb. Ewentualnie możemy sięgnąć po gąbkę namoczoną w wodzie z mydłem. W tym drugim przypadku musimy poczekać aż wszystko wyschnie.
Nie zapomnij o żarówkach – wykręć wszystkie i przetrzyj wacikiem nasączonym alkoholem. Nie wkręcaj ich, dopóki całkowicie nie wyschną.
Facebook Comments Box

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *