Wyobrażacie sobie niedzielny obiad bez aromatycznego, esencjonalnego i rozgrzewającego rosołu? No właśnie! My też nie! I mimo że każda z nas gotuje go w podobny sposób, w każdym domu smakuje nieco inaczej. Jak więc sprawić, aby to właśnie u was był niewyobrażalnie smaczny?
Polecamy: JAKĄ ZUPĘ WYBRAĆ NA OBIAD?
Podstawą dobrego rosołu jest mięso – im bardziej różnorodne tym lepiej. Podstawą powinna być kura (kura nie kurczak), do tego na przykład szyja z indyka, kacze skrzydełka i kawałek wołowiny (najczęściej szponder lub łata). Poza tym będziemy potrzebować tradycyjnej włoszczyzny – marchewki, pietruszki, kawałka selera i kawałka pora. Typowym dodatkiem, który nada naszemu rosołowi smaku jest cebula. Według klasycznych przepisów powinna to być cebula opalona nad płomieniem lub – jeśli nie mamy palników gazowych – upieczona w piekarniku pod grillem. Do tego pieprz w ziarenkach oraz sól. Większość osób dodaje do niego również listek laurowy oraz ziele angielskie.
Polecamy: KOPEREK I JEGO WŁAŚCIWOŚCI LECZNICZE
Pamiętajmy, aby rosół gotować przez kilka godzin – minimum to 2-3 godziny – na bardzo małym ogniu. Tylko wtedy możemy uzyskać wspaniały smak i aromat. Na koniec gotowania rosołu należy dodać świeże zioła. Jakie? Selera, gałązki zielonej pietruszki oraz… lubczyk, naturalny afrodyzjak, który nadaje charakterystycznego ziołowo-pikantnego aromatu.
Polecamy: JAKICH RYB NALEŻY UNIKAĆ?
Polecamy: KTO I DLACZEGO POWINIEN UNIKAĆ KURKUMY?
Polecamy: DOMOWE SPOSOBY NA DROŻDŻYCĘ (KANDYDOZA)
Polecamy: JAK PRZYRZĄDZIĆ PYSZNĄ KAWĘ MROŻONĄ
Polecamy: STŁUSZCZENIE WĄTROBY: PRZYCZYNY I OBJAWY