Masz wrażliwą skórę? Na dodatek ciągle borykasz się z pękającymi naczynkami? Pomożemy ci się z tym uporać. Sprawdź, jak się pozbyć się krępującego problemu lub chociaż delikatnie go zredukować.

Polecamy: DOMOWE KURACJE UJĘDRNIAJĄCE CIAŁO

Pielęgnacja cery naczynkowej wymaga szczególnego podejścia. Sięgaj po preparaty, które będą barierą przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi. W lecie stosuj kremy z filtrami UV, które zapobiegają uszkodzeniom skóry i naczyń przez promieniowanie słoneczne. Zimą natomiast postaraj się nakładać tłuste kremy, które ochronią skórę przez mrozem i wiatrem. Poza tym o skórę naczynkową warto dbać za pomocą naturalnych sposobów. Niezastąpiony będzie przede wszystkim olejek z czarnego bzu. Możesz go zrobić w domowym zaciszu.

Polecamy: HALUKSY: JAK POWSTAJĄ I JAK JE LECZYĆ?

Wsyp do garnka pół kilo owoców i gotuj wolno 10 minut, mieszając. Przecedź sok przez gazę do miski. Po kilku godzinach na wierzchu pojawi się olej. Zbierz go łyżeczką, przelej do butelki z ciemnego szkła, odstaw w chłodne, ciemne miejsce. Otrzymany w ten sposób olejek nakładamy na ciało (na wybrane partie) cztery razy w tygodniu. Poza tym bardzo dobrze sprawdzają się naturalne maseczki, które należy nakładać 2 razy w tygodniu na około 15–20 minut. W samodzielnie przygotowanych powinny znaleźć się takie składniki jak: siemię lniane, miód, zielona glinka i olejek różany. Twarz z cerą naczynkową można przemywać także tonikiem z ogórka zielonego lub naparem z nagietka i rumianku.

Polecamy: POZBĄDŹ SIĘ PRZEBARWIEŃ PO TRĄDZIKU. DOMOWE METODY

Facebook Comments Box

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *