Pralka, podobnie jak inne sprzęty w domu, powinna być regularnie czyszczona i poddawana konserwacji. W przeciwnym razie może ulec awarii. Podpowiadamy, jak usunąć kamień z pralki w sposób szybki, tani i skuteczny.

Polecamy:  JAK SKUTECZNIE WYCZYŚCIĆ OŚWIETLENIE DOMOWE?

Oczywiście najprostszą metodą jest stosowanie chemicznych specyfików usuwających kamień. Jeśli jednak chcemy nieco zaoszczędzić, możemy uciec się do równie skutecznych, domowych sposobów. Jednym z nich jest… pranie z octem. Butelkę octu (np. spirytusowego, winnego, jabłkowego) należy wlać do pustego bębna i uruchomić najkrótszy program prania. W momencie, gdy pralka wypełni się wodą, należy zatrzymać jej pracę na kilka godzin.

Polecamy: JAK UŁATWIĆ SOBIE SPRZĄTANIE?

Po tym czasie można ponownie wyłączyć urządzenie i poczekać aż cykl zostanie zakończony. Nie bój się, że gumy i inne części pralki przesiąkną zapachem octu – nic takiego nie będzie mieć miejsca. Skuteczny w walce z kamienień jest też kwasek cytrynowy. Jak go stosować? Wystarczy, że do pralki włożymy kilka ścierek, wsypiemy 3-4 opakowania kwasku i włączymy pranie na najwyższą temperaturę i najdłuższy program. W ten sam sposób możemy postąpić z sodą oczyszczoną.

Polecamy: PODŁOGA BEZ SMUG? TO PROSTE!

Poza tym możemy również zastosować działania profilaktyczne – do każdego prania możemy dodawać środki zmiękczające wodę, które zmniejszają ryzyko osadzania się nalotu we wnętrzu urządzenia.

Polecamy: SPRAWDZONE SPOSOBY, JAK DBAĆ O DYWAN

Facebook Comments Box

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *