Lato zbliża się wielkimi krokami. Wraz z nimi nasze pupile zmieniają nieco „odzienie wierzchnie” i starają się przystosować do nowych warunków pogodowych. Sezonowe wypadanie sierści u psa to spore wyzwanie dla właściciela. Co powinnyśmy robić, gdy nasz pupil linieje? Postaramy się wam podpowiedzieć kilka sprawdzonych rad, dzięki którym ten problem będzie nieco mniej uciążliwy.

Polecamy: JAK OBLICZYĆ WIEK PSA

Psy linieją dwa razy do roku po zimie (czyli na wiosnę) oraz przed zimą (czyli na jesień). Trwa to zazwyczaj od miesiąca do dwóch. Jeśli chcemy ten proces nieco przyspieszyć, możemy usuwać martwe psie włosy. Regularnie czesanie (w okresie linienia najlepiej codzienne) jest w tym przypadku kwestią priorytetową. W sklepach znajdziemy bogaty asortyment szczotek i grzebieni dla psów. Inne szczotki przeznaczone są dla ras długowłosych, inne dla tych z nieco krótszą sierścią.

Polecamy: JAK PODRÓŻOWAĆ ZE ZWIERZAKIEM?

Pamiętajmy też, aby nie czesać psa na sucho – nie, nie serwujmy mu też codziennej kąpieli. Wystarczy, że zaopatrzymy się w specjalny preparat do zwilżania włosów, który dodatkowo wzbogaci ich strukturę. Niezwykle istotne jest też serwowanie naszemu pupilowi odpowiednich suplementów diety – niezastąpione będą kwasy tłuszczowe omega 6 i 3 oraz składniki takie jak biotyna czy cynk. Najlepiej jednak przed zakupem zasięgnąć porady weterynarza, czy dany produkt jest odpowiedni dla naszego pupila. Nie bez znaczenia jest również sama karma – w czasie linienia warto przede wszystkim postawić na taką, która poprawia kondycję skóry i włosów.

Polecamy: DLACZEGO MÓJ PIES JE TRAWĘ?

Facebook Comments Box

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *