Jak powstają odciski?

Odciski powstają z różnych powodów. Najczęstszym jest chodzenie w starych lub źle dobranych butach. Często pojawiają się również po pokonaniu długich dystansów zarówno pieszo jak i podczas biegania. Zdarza się również, że pojawiają się w wyniku alergii czy wysokiej temperatury i oparzeń słonecznych. Mimo, że większość odcisków goi się sama, to zdarzają się takie, których trudno się pozbyć. W tym artykule podpowiemy jak można przyśpieszyć proces gojenia lub ograniczyć ich wzrost.

Ocet jabłkowy

Ocet jabłkowy ma mnóstwo właściwości zdrowotnych i pomaga na wiele dolegliwości. Jak się okazuje, wspomaga również regenerację skóry dotkniętej odciskami. Jak się to dzieje? ocet jabłkowy zawiera wiele właściwości antybakteryjnych i przeciwzapalnych, a przy tym łagodzi ból.
Namocz wacik kosmetyczny octem jabłkowym i pocieraj nim odcisk. Jeśli ocet bardzo piecze rozcieńcz do z wodą. Stosuj rano i wieczorem przez kilka dni.

Zielona herbata

Zawarte w zielonej herbacie witaminy i antyoksydanty zmniejszą ból i swędzenie. Zaparz zieloną herbatę w szklance. Po 5 minutach wyjmij torebkę i odłóż do wystygnięcia. Mokrą torebkę przyłóż do odcisku i pozostaw na parę minut. Możesz również zawinąć torebkę na stopie na noc. Polecamy stosować kilka dni. Pamiętaj również, że picie zielonej herbaty również przyśpieszy proces gojenia.

Kurkuma

Kurkuma działa antyseptycznie i zapobiegnie rozwojowi infekcji. Jak przygotować kurkumę na odciski? około 1 płaską łyżeczkę kurkumy wymieszaj z 2 łyżeczkami wody. Otrzymaną w ten sposób pastę nałóż na odcisk i pozostaw na 5-10 minut. Kurację powtarzaj 2 razy dziennie przez kilka dni.
Kto nie powinien stosować kurkumy?
Na co jeszcze pomaga kurkuma?

File source: http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Athletes_foot.JPG

Biała pasta do zębów

Biała pasta zawiera w sobie takie składniki jak soda oczyszczona, woda utleniona, alkohol i mentol. Składniki te w połączeniu ze sobą przyniosą szybką ulgę i przyspieszą gojenie. Wyciśnij małą porcję pasty, na przykład taką jaką używasz do mycia zębów, wetrzyj w bolący odcisk i pozostaw na 2-3 godziny. Po upłynięciu tego czasu zmyj dokładnie pastę i wetrzyj w stopę krem do stóp. Metodę tę możesz stosować dwa razy dziennie do momentu aż odcisk zniknie.

Facebook Comments Box

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *