Jak powstają odciski?

Odciski powstają z różnych powodów. Najczęstszym jest chodzenie w starych lub źle dobranych butach. Często pojawiają się również po pokonaniu długich dystansów zarówno pieszo jak i podczas biegania. Zdarza się również, że pojawiają się w wyniku alergii czy wysokiej temperatury i oparzeń słonecznych. Mimo, że większość odcisków goi się sama, to zdarzają się takie, których trudno się pozbyć. W tym artykule podpowiemy jak można przyśpieszyć proces gojenia lub ograniczyć ich wzrost.

Ocet jabłkowy

Ocet jabłkowy ma mnóstwo właściwości zdrowotnych i pomaga na wiele dolegliwości. Jak się okazuje, wspomaga również regenerację skóry dotkniętej odciskami. Jak się to dzieje? ocet jabłkowy zawiera wiele właściwości antybakteryjnych i przeciwzapalnych, a przy tym łagodzi ból.
Namocz wacik kosmetyczny octem jabłkowym i pocieraj nim odcisk. Jeśli ocet bardzo piecze rozcieńcz do z wodą. Stosuj rano i wieczorem przez kilka dni.

Zielona herbata

Zawarte w zielonej herbacie witaminy i antyoksydanty zmniejszą ból i swędzenie. Zaparz zieloną herbatę w szklance. Po 5 minutach wyjmij torebkę i odłóż do wystygnięcia. Mokrą torebkę przyłóż do odcisku i pozostaw na parę minut. Możesz również zawinąć torebkę na stopie na noc. Polecamy stosować kilka dni. Pamiętaj również, że picie zielonej herbaty również przyśpieszy proces gojenia.

Kurkuma

Kurkuma działa antyseptycznie i zapobiegnie rozwojowi infekcji. Jak przygotować kurkumę na odciski? około 1 płaską łyżeczkę kurkumy wymieszaj z 2 łyżeczkami wody. Otrzymaną w ten sposób pastę nałóż na odcisk i pozostaw na 5-10 minut. Kurację powtarzaj 2 razy dziennie przez kilka dni.
Kto nie powinien stosować kurkumy?
Na co jeszcze pomaga kurkuma?

File source: http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Athletes_foot.JPG

Biała pasta do zębów

Biała pasta zawiera w sobie takie składniki jak soda oczyszczona, woda utleniona, alkohol i mentol. Składniki te w połączeniu ze sobą przyniosą szybką ulgę i przyspieszą gojenie. Wyciśnij małą porcję pasty, na przykład taką jaką używasz do mycia zębów, wetrzyj w bolący odcisk i pozostaw na 2-3 godziny. Po upłynięciu tego czasu zmyj dokładnie pastę i wetrzyj w stopę krem do stóp. Metodę tę możesz stosować dwa razy dziennie do momentu aż odcisk zniknie.

Facebook Comments Box

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *